Bilim

Animasyonla İnsanlığın 200 Bin Yılı

Animasyon konusunda ülkemizde önemli ölçüde ilerlemeler yapılıyor. Bu yüzden son videolar daha çok National Geographic ile ön plana çıkıyor.

National Geographic ile ilgili insanlık tarihi göçlerine baktığımız zaman, 200 bin yıllık bir video hazırlanmış. Daha doğrusu bu süreç içerisinde yaşanan gelişmeleri ve taşınmaları, göçleri ve yer değiştirme süreçlerini ön plana çıkaran süreçler bu videolarda yayınlandı.

İnsanlık tarihi ve göçleri konusunda pek çok şey yaşandı yıllar içerisinde. National Geographic ile ilgili araştırmalar bilimsel bir kaynak olarak kullanılabileceği için proje bazlı bir hizmet sunuluyor. Genografik Proje ile birlikte video oldukça hızlı bir yere sahip olarak sunuluyor. Çünkü insanların sürekli göç etmesi, kanıtlarla birlikte oldukça renkli görüntülere sebebiyet veriyor bu video ile.

DNA testleri çerçevesinde resimlendi her şey

Bu proje kendi içinde renkli bir dile sahip olduğu için, DNA testlerine göre ilerliyor. Kaliteyi ve beklentiyi bu süreçler içerisinde büyüten sitemiz, aslında tanımlamaları da önemsiyor. Çünkü DNA testleri ile oluşturulan bu video, yılların birikimi bir kaynak ile oluşturulmuş.

Modern insanın sahip olduğu pek çok şeyler, ırk ve yapısallık konusunda bize bir engel yaratabiliyor. Bu konuda yapılan açıklamalar, bilimselliği çok daha net bir şekilde ortaya çıkarıyor.

Joseph L. Graves, yaptığı açıklamada şöyle diyor;

Genetik hakkında bildiğimiz her şey; bizi, farklılıklarımızdan çok benzerliğimiz olduğu doğrusuna ulaştırıyor. Daha fazla insan bunu kavramış olsaydı insanların belli ırklara mensup olduğu miti daha kolay çürütülürdü”

Bu video konusunda aşağıda detaylı örneklere ulaşabilirsiniz. İnsanlığın 200.000 senelik yaptığı göçleri anlatan animasyon şu şekilde kurgulanmış;

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı