Bilim

Beyin Göçü Projesinde Son Durum!

Ülkemizden yurt dışına giden yetişmiş insan gücünü durdurmayı ve onları tekrar kazanmayı düşünen Aselsan, Back To Turkey isimli yeni projeye imza attı!

Türkiye’nin bilim insanlarını ülkeye geri getirmek için yaptığı proje açıklandı. Back To Turkey projesi ile Aselsan pek çok yeteneğin ülkeye geri dönmesini sağlamaya çalışıyor. Ülkemize dönüş yapan bilim insanları ABD, İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerden geliyor ve kazandıkları birikim ve deneyimle şirkete önemli katkılar sunmaya başlıyor.

Yapılan bu proje ve çalışma kapsamında ülkemize dönen ve 2 yıl taahhüt veren pek çok çalışanın taşınma masrafını bizzat Aselsan karşılıyor. Eski çalışanları da geri getirmek isteyen Aselsan bu konuya dair önemli bir çalışma ve açıklama yapmak istiyor.

Tersine beyin göçü yapılacak!

Genç mühendislerin yurt dışı kariyerlerini geri çevirmek ve ülkemize faydalı işler yapmak amacıyla geri getirilmesi önemli bir proje. Bu yüzden de projenin adı Back To Turkey olarak açıklandı ve hayata geçirildi.

Karataş, “Bu yıl için 22 isme ulaştık, 3 kişi daha gelecek gibi. Biz ilgilendiğimizde, biraz da proaktif olduğumuzda sonuç alıyoruz. ASELSAN hep en iyiler bize geliyor diye beklemiş.

Hayır! Artık bizim derdimiz en iyileri bulmak. Yakında tüm dünyaya açılan web sayfamız da olacak.” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı