Bilim

Beyninizin Daha Hızlı Çalışması İçin Bateri Çalın!

Ruhr Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalara göre insan beyninin daha hızlı çalışması için bateri çalmak çok mantıklı bir tercih olarak görülüyor. Düzenli olarak yıllarca bateri çalan insanların beyin yapıları daha farklı şekilde diğer insanlara göre kullanılabiliyor.

Piyano ya da bateri gibi müzik enstrümanları çalmak beynin her iki lobunu da aktif olarak devreye sokuyor ve eşit ölçüde bu iki lobun da çalışması sağlanıyor. Yıllarca piyano çalan insanlar unutkanlık hastalığına çok daha az yakalanıyor. Yıllarca bateri çalan insanların beyin yapıları da haliyle farklı çalışmış oluyor.

Araştırma ile ilgili olarak bir müzik aleti çalma konusu oldukça önemli oluyor. Nörolojik olarak uzun vadede beynin değişebileceğini ve farklı şekilde çalışmaya başlayacağını söyleyen uzmanlar, yıllarca bateri çalan kişilerin motor koordinasyonlarının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Bu da bateri çalma konusunda önemli bir artı sağlıyor.

Daha uzun süreli hafıza!

Yapılan çalışmalara göre insanlara dair söylenecek çok fazla şey bulunuyor. Bu durum da çoğu insanın diğer insanlara oranla farklı şekilde ilerlemesini gösteriyor. Yani şöyle söyleyebiliriz. 17 sene boyunca bateri çalmış kişiler şu anda haftada 10 saatten fazla bateri çalan kişileri inceleyen ekip, bateri çalanların beyninin daha da gelişmiş olduğunu söylüyor.

Yapılan çalışmaya göre bateri çalanların ve benzeri enstrüman çalanların beyin işlevleri çok daha güçlü oluyor. Bu konuya dair bateri çalmak ve çalışmak herkesi ön plana çıkaracak bir güçlülükle gösteriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı