BilimGündem

Bilim Adamları Koronayı 2 Günde Öldüren İlacı Buldu!

Avustralyada Görevli Bilim Adamları tarafından laboratuvar ortamında yapılan testler neticesinde, parazit öldürücü tablet Ivermectin, koronavirüsün hücrelerinin içerisinde büyümesini engellediğini ve virüsü 48 saat içerisinde öldürdüğü bilgisine yer verdi.

Australyada Görevli Bilim Adamları tarafından parazit öldürücü tablet olan Ivermectin’in laboratuvar ortamında Kovid-19 virüsünü 48 saat içerisinde tamamen öldürdüğünü tespit etti.

ABD bu tableti, Gıda ve İlaç Dairesi’nin de onayını alarak Ivermectin, daha önce AIDS, dengue ateşi ve grip gibi virüs kaynaklı hastalıkların tedavisinde de kullanmışlardı.

Kovid-19’un Hücreler İçerisinde Büyümesine Engel Oluyor

Melbourne şehrinde bulunan Monash Üniversitesi’nde görev yapmakta olan araştırma görevlilerinin laboratuvar ortamında yaptığı bazı testlere göre bir doz Ivermectin, koronavirüsün hücreler içerisinde büyümesini engel oluyor.

Üniversitede bulunan Biyokimya bölümü Biyokimya Keşif Enstitüsü Başkanı Dr Kylie Wagstaff tarafından yapılan açıklamada, “Yaptığımız deneylerde bir doz ilaç (Ivermectin) 24 saat içerisinde Co

Üniversitenin Biyokimya Bölümünde Görevli Biyokimya Keşif Enstitüsü Başkanı Dr Kylie Wagstaff yaptığı açıklamada, “Yaptığımız deneylerde bir doz ilaç (Ivermectin) 24 saat süre sonunda Covid 19’a ait RNA virüslerini büyük ölçüde azaltıyor ve 48 saatte de tamamen edici hale geliyor.” diye konuştu.

“Ivermectin Tesirli Ancak Aşı Bulmak Önemli”

Şu anda tüm dünyaya yayılmış olan korona virüsüne karşı henüz %100 etkili sonuç gösteren bir ilacın piyasada olmadığını belirten Wagstaff, “Bu ilaç zaten dünyanın bir çok ülkesinde bulunmaktadır. Bu nedenle hastalara şimdilik yardımcı olacağını düşünüyoruz. Ancak kesin bir çözüm için Kovid-19 a karşı tesirli bir aşının bulunması şart” diye sözlerine ekledi.

Monash Üniversitesi’nde koronavirüse karşı etkili olabilecek bir ilacın bir an önce bulunması için klinik çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Üniversitenin çalışmalarını Peter Dohertv Enstitüsü ile birlikte yürüttüğü ifadelerine yer verildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı