Bilim

Bilim İnsanları Yeniden Koronavirüse Yakalanan Hastaları İncelemeye Aldı!

 Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken, virüsün yapısını anlamak ve doğru tedaviyi geliştirmek için çalışmalar ve araştırmalar da sürüyor. Son dönemlerde Güney Koreli bilim insanları tarafından korkutan yeni bir gerçek ortaya çıktı. Daha önce koronavirüse yakalanmış, sonrasında tedavi görerek sağlığına kavuşmuş kişilerde aradan geçen bir sürenin ardından yeniden test yaptıkları zaman pozitif çıktığı ortaya çıkmıştı. Bu durum virüsün etkisiz hale getirilemediği konusundaki endişeleri gündeme getirdi.

Bilim insanları tarafından yapılan incelemelerde virüsün tedavi gören ve iyileşen kişilere başka kişilerden bulaşmadığı, izole halde olmalarına rağmen bir süre sonra kaybolduğu düşünülen virüslerin kendilerini yeniden aktive edebildikleri tespit edildi. Atlayan kişilerin aradan geçen bir sürenin ardından yapılan testlerde yeniden pozitif çıkması işin boyutunu değiştirdi.

Virüs Daha Fazla Yaşıyor Olabilir!

koronavirüs

Bilim insanları bu konuda tekrar hastalığa yakalanan kişileri detaylı bir incelemeye alacaklarını açıkladılar. Dünya Sağlık Örgütü tarafından konunun derinlemesine incelenmesi hakkında açıklamalar yapıldı. Genellikle şimdiye kadar yapılan araştırmalarda, nefes darlığı, ateş ve öksürük gibi şikayetlerin ortaya çıkmasıyla tedavinin başladığı ve yaklaşık olarak 2 hafta sürdüğü belirtildi. İki haftalık süreçte koronavirüs öldüğü için pek çok kişi tekrar sağlığına kavuşuyor.

Yeni iddiaların ortaya çıkması ve tekrar iyileşen kişilerin pozitif hasta olarak kabul edilmesi üzerine bilim insanlarından korkutan bir açıklama geldi. Virüsün sanıldığı gibi 2 haftada ölmediğini, bilinen yaşama süresinin daha fazla olabileceğinin sinyallerini verdiler. Bu durumda araştırmalar başlatıldı. Sonuçlara göre sürecin akıbetinin tamamen değişebileceği ifade ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı