Bilim

Bilimciler Kendini İyileştirebilen Yapay Et Üretti!

Yapay et teknolojisi üzerinde son dönemlerde oldukça çok çalışılıyor. Bu konuya kafa yoran bilimciler laboratuvar üzerinde yenilebilecek et ürünleri üretmekle ilgililer. Ama bunları yaparken aynı zamanda kendi kendini toparlayabilecek bir çalışma da yapmanın peşindeler. Bu yüzden karşımıza çıkan her bir farklı yaklaşım, süreçleri de ön plana çıkaracak türden bir düzenleme getiriyor.

Teknolojinin gelişmesi ile ilgili olarak karşımıza çıkarılan her bir farklı yaklaşım süreç olarak da hızlı bir denge ve yapı sağlıyor diyebiliriz. Gerçek deri hatta gerçek bir bağ olarak karşımıza çıkarılan bu yapay et, her zaman için kullanılabilecek bir doku oluşturuyor. İnsan derisi gibi kendi kendini iyileştirebilen bu et parçası, yapay bir et olarak karşımızda yer ediniyor diyebiliriz.

Kimyager Luke Connal tarafından çalışma ekibi dahilinde üretilen her bir fırsat ve yenilik sizler için de bir seçenek üretiyor. Tıpkı insan derisi gibi kendini iyileştirebilen bir materyale sahip olacak olan bu çalışmalar, ağır nesneler ile ilgili olarak çözüm üretecek türden bir gelişim sağlıyor.

Geleceğe önemli bir adım!

Geleceğe dair önemli bir adım sunan ve bu süreçler ile ilgili olarak detayları da karşımıza çıkaran bu hizmetler için, biyomedikal cihazlarla ilgili seçenekler her zaman hayatımızda yer alacak. Bu yüzden objelerin şeklinin değişmesi, kendini onarması ve acil durumlarda bir fırsat yaratması durumunu takip edebilir ve inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı