Bilim

Bilimciler Mumyalarda 30 Asırlık Dövme Buldu!

Mumyaların özenle sarılıp saklandığını biliyoruz. Yapılan araştırmalarda mumyalar ile ilgili 3000 yıllık dövmeler bulundu ve 7 farklı mumyanın bu konuda kendine has tarzı olduğu öne sürüldü!

Antık çağlardan günümüze kadar gelen pek çok bulgu var. En azından Amerikan Oryantal Araştırma Okulu tarafından yapılan araştırmalar, 7 farklı mumya üzerinde 3000 yıllık dövme keşfedilmesini sağlamış. Mumyaların kimlikleri tespit edilemiyor ama vücutlarında bulunan dövmeye dair pek çok detay var diyebiliriz.

Çıplak gözle gürelemeyecek şekilde karşımıza çıkan dövmeler, kızılötesi ışıklarla ön plana çıkıyor. Antik Mısır kültürü hakkında daha fazla bilgi vereceğini düşündüğümüz bu konular ile ilgili olarak özverili bir dil ile ön plana çıkabiliyoruz.

Bölgede detaylı araştırmalar yapılmış!

Dövmenin bulunduğu vücut bölgelerinde detaylı bir araştırma yapılmış ve bu araştırmalar ile ilgili olarak çalışmaları kendine has bir dilde incelemiş oluyoruz. Zamana dair daha hızlı, daha etkin ve yoğun bir dilde ön plana çıkarılan her türlü çalışma ve fırsat için mumyaların bir rahibe olabileceği düşünülüyor.

Çünkü dövmeler ya şifacıya ait ya da bir rahibeye. Bu yüzden geçmişe dair ortaya çıkarılan bütün çalışmalarda hem kazıya dair hem de elde edilen bulgulara dair önemli bir gelişim gösteriliyor. Mumyalar ile ilgili detayların tamamında bizlere dair de fırsat ve ayrıcalık ön plana çıkabiliyor.

Yakın zamanda bölgeye dair kültürel verilerin karşımıza çıktığı bir süreci detaylı olarak incelemiş olacağız ve bu konuya dair de aklımıza gelen her bir seçeneği incelemiş olacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı