Bilim

Bill Gates İlk Koronavirüs Aşısının 9 Ay Sonra Kullanılabileceğini İddia Etti!

Microsoft’un kurucusu olarak bilinen Bill Gates geçtiğimiz aylarda emekliliğini açıklamıştı. Bu durum çeşitli tartışmalara neden olsa da Gates bu süreçte sosyal sorumluluk projelerine daha fazla zaman ayırmak için emekli olduğunu açıklamıştı. Koronavirüs salgınında da adını sık sık duymaya alıştığımız Bill Gates sağlık alanında son derece hassas olduğunu ifade etmişti.

Henüz salgın hakkında kimse bir şey bilmiyorken ve ortada salgın yokken Bill Gates sağlık alanında çalışmalar yapmış ve bu çalışmalarının ardından son derece şaşırtıcı bazı açıklamalarda bulunmuştu. İnsanlığı tehdit edecek bir virüs üzerine pek çok açıklama yapmıştı. Bu süreçte verdiği destekler ise azımsanamayacak kadar fazla. Koronavirüs testi yapılmasını sağlayan bir girişim için fon desteğinde bulunmuştu. Aynı zamanda aşı çalışmalarını desteklediğini de her fırsatta dile getiren Bill Gates, bu süreçte potansiyel bir aşının olması halinde milyarlarca dolar destek vereceğini açıkladı.

Aşı İçin En Az 9 Ay Olduğunu Açıkladı

Son zamanlarda sağlık çalışmaları ile yakından ilgilenen ünlü milyarderin aşı çalışmaları hakkındaki fikirleri yine bilim dünyasında oldukça konuşuldu. Bill Gates başarılı bir aşının piyasaya sürülmesi için ortalama olarak 18 aylık bir sürecin olduğunu tahmin ediyor. Ancak bazı şirketlerin aşı çalışmaları konusunda son derece umut vaat ettiğini açıklamıştı. Bu durum kısa süre sonra heyecana neden olmuştu. En iyi ihtimalle bile bir aşının geliştirilmesinin 9 ayı bulacağının altını çizerken en fazla 24 ay içerisinde başarılı bir aşının ortaya çıkarılacağını düşünüyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı