Bilim

Bu Burun Spreyi Depresyonu Tarihe Gömecek!

Bilimciler son dönemlerde yeni tedaviler üzerinde çalışırken, depresyon tedavisinde gerçekleştirilecek bir burun spreyi ürettiler. Mantar ve kenevir etken maddesi ile üretilen bu sprey, sihirli mantar burun spreyi olarak isimlendirilmiş ve belli ki de ilgi çekmeyi başarmış!

Depresyon hayatımızın belki de en önemli ortak sorunlarından birisi. İnsanlar farklı nedenlerle depresyona giriyor ve bir şekilde hiç de istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor bu süreçler. Çeşitli travmalar konusunda da karşımıza çıkarılan her bir yaklaşım için Travma sonrası stres bozukluğu konusunda da bir ayrıntı oluşturuluyor diyebiliriz.

Yeni bir burun spreyi üreten bilimciler, depresyon ve tssb tedavisinde bu spreyi kullanacak. Hastalar için de gayet umut dolu olan bu yeni tedavi yöntemi, belki de önemli bir çözüm yaratacak.

Mukus zarlarından bağırsaklar yardımıyla kan dolaşımına katılan bu sprey, karaciğere ulaşıyor ve burada metabolize ediliyor. Bu sayede hastalar farklı uygulamaların getirdiği kusma gibi şikayetlerden de kurtulmuş oluyor. Kullanımlar mümkün mertebe doktor kontrolünde olduğu için de herkesin beklentisine net cevaplar veriliyor.

Kenevir ve sihirli mantar ikilisi!

Yapılan çalışmalarda kenevir ve sihirli mantar ikilisinin önemli bir şekilde ilerleme kat ettiğini söyleyen bilimciler, depresyonu ortadan kaldırmayı vaat ederek herkese dair bir çözüm ve yenilik üretiyor. Aşama aşama ilerleyen ve büyüyen her bir çözüm ve farklı seçimler kendi içinde de bir denge ve yenilik oluşturuyor. Bu yüzden zaman kaybetmeden sizler de bu yapıları takip edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı