Bilim

Bu Kez De Bebek Dinazorlar Bulundu!

Yapılan araştırmalarda bilimcilerin gösterdiği çözümleri ön plana çıkarabiliyoruz. Avustralya üzerinde yapılan araştırmalarda özellikle beklentileri ön plana çıkarabiliyoruz. Bilimciler bu kez de bebek dinazorlarının yumurtalarını ön plana çıkarıyor.

Arkeolojik kazalar ile ilgili olarak organize edilen her yeni seçenek ve fırsat için tek bir tıklama yeterli olacaktır. Avustralya üzerinde bulunan bebek dinazor iskeletleri, özellikle yeni keşfedilen bir süreç yaratıyor. Bu süreçler de kendimiz ile ilgili her aşamayı ve yeniliği organize ettiğimiz anlamına geliyor.

Söz konusu çalışmalara baktığınız zaman, gerçekten detaylı bir incelemenin yapıldığını görüyoruz. Araştırma, New England Üniversitesi’nin Paleoscience Araştırma Merkezi ve Lightning Ridge’deki Avustralya Opal Merkezi’nden paleontologlar tarafından yapıldı.

Çalışmada çıkarılan kemikler o kadar küçük ki, yumurtalarındayken ölen dinozorlara ait olduğu düşünülüyor. Victoria’da bulunan ve daha büyük olan kemikler, yumurtadan henüz çıkmış ve muhtemelen yuvaya bağımlı dinozorlara ait.

Bebek dinazor kemikleri bulundu!

Yapılan araştırmalarda küçük gövdeli donozorlardan gelen ekip üyeleri ile ilgili pek çok çalışma ön plana çıkarılıyor. Yaklaşık 20 kg ağırlığa erişen bu tür, önemli bir yapıya sahip olsa da öldüklerinde yaklaşık 200 gram olduğu görülüyor. 100 milyon yıl önce, bu hayvanlar doğarken, Avustralya kutuplara çok daha yakındı. Güneydoğu Avustralya, günümüz Grönland’ına eşdeğer, 60° Güney ve 70° Güney enlemleri arasında olacaktı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı