Bilim

Corona Virüsü İçin Türkiye’de Alarma Geçti

Türkiye dahil tüm dünya Corona Virüsü için alarm geçti. Bulaşıcı olmasından dolayı özellikle havalanı giriş çıkışlarında ciddi tedbirler alınıyor.

Corona Virüsü Yüzünden Türkiye de Ciddi Bir Tehlike Yok!

Corona virüsü Türkiye için de bir tehdit mi? sorusunun cevabı için, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu an için Türkiye’de herhangi bir riskin söz konusu olmadığını belirtti. “Çin’den gelen riskli bir hastayı karantina odamıza alıp özel ambulansla belirlenen hastaneye götürülmesi şeklinde hazırlığımız var” diyen Bakan Koca, vatandaşların paniğe kapılmasını gerektiren bir durumun söz konusu olmadığını belitti.

İlk Tedbir İstanbul Havaalanı’nda Gerçekleşti

Başta Türkiye olmak üzere birçok ülke Corona virüsünün yayılmasını önlemek için çalışmalara devam ediyor. Sağlık Bakanlığı Çin’den İstanbul Havaalanı’na gelen uçaklardaki yolcuları, Corona virüsü taşıma ihtimaline karşı termal kameralar ile taramaya başladı. Çin uçaklarının yolcularını özel kapılardan geçirerek termal kamera uygulaması bu sabah gerçekleşti. Yolcular termal kamera taramasından geçtikten sonra ülkeye giriş yapabiliyor. Diğer ülkeler de virüsün yayılmasını önlemek amacıyla aldığı tedbirler ile gelen ziyaretçilerden Corona virüsünü ülkemize taşıyacakları öngörülmüyor.

corona-virusu-icin-onlem

Vücut Isısı 38 Derecenin Üstünde Olanlar Riskli

Kameranın önünden geçen kişilerin vücut ısısı 38 derecenin üzerinde ise o kişileri guruptan ayırıp ilk olarak muayene ardından sorgulaması yapılıyor. Eğer kişide Corona virüsü riski varsa karantina odalarında değerlendirmeler yapılıyor. Ardından 112’nin özel donanımlı ambulansları ile hastaneye sevkleri sağlanıp tanı ve süreç için hastanedeki süreç başlıyor. Kontroller ikinci bir açıklamaya kadar devam edecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı