Bilim

Fiziğin Gizemini Üniversite Öğrencisi Çözdü!

Fiziksel konularda kendine has bir yöntem ile ilerlemek pek mümkün değildir. Matematiksel kurallar ve yöntemler belli olsa da, belirli bir ilerleme için yeni çözümler gerekmektedir. 100 senedir bilim insanlarının önemli ölçüde kafa yorduğu ve içinden çıkamadığı bir gizemi çözen üniversite öğrencisine büyük ilgi yağıyor!

Dikey ve dar tüplerdeki gaz baloncuklarının yükselmesi ile ilgili merak edilen bir konu var. Neden bunlar yükselmiyor ve yerlerinde sıkışıp kalıyorlar? İşte bilimcilerin belki de en büyük cevabı burada gizli oluyor. Ama bunu da bulamıyorlar bir türlü.

Üniversite öğrencisinin bulduğu yeni katman ile baloncuklar serbestçe yükselmeye devam ediyor ve pek çok sonuç elde ediliyor. Bu yüzden aslında sıkışıp kalınmayan ama aşırı derecede yavaş hareket ettiklerini gösteren bir çözüm oluşmuş oluyor.

Bilimsel kanunlarda henüz bir cevap bulunmuyordu!

Bilimsel olarak henüz net bir cevap olmasa da insanlar kendi alanlarına has fizik sorularının cevaplarını bu şekillerde ortaya çıkarabiliyor. Bu yüzden kanunlarla ilgili olarak çok daha farklı ve ayrıntılı bir dilde hizmet üretmiş oluyoruz.

Fizik araştırmacılarının bu konuya dair araştırmasının üzerinden ortalama 100 sene geçtiğini söyleyebiliriz. Yeni formüllerin peşinde olan uzmanlara dair söyleyecek pek çok seçenek ve fırsat bulunuyor. Bunlar için tek yapmanız gereken ihtiyaçlara net çözümler üretmeniz olacaktır.

Ölçümleri alıp genel çizim yapısını ortaya çıkaran lisans öğrencisinin çalışması önemli bir keşif unsuru oluşturuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı