Bilim

Kargo Ücretini Ödeyene Roket Ücretsiz!

Daha önce hiç böyle bir teklif duymuş muydunuz? NASA bu teklifi yaptı ve artık kullanılmayan Satürn roketini ücretsiz olarak vereceğini açıkladı. Roketi almak isteyen kişi araca para vermeyecek ve sadece kargo ücreti ödeyecek.

Amerikan Ulusal Havacılık konusunda önemli bir çalışma üreten NASA, uzay çalışmalarına dair pek çok hizmet sunuyor. Teknolojik ekipmana ve donanıma sahip olmasıyla birlikte sürekli yeniliklerin de peşinden gidiyor diyebiliriz.

Şimdiye kadar oldukça fazla eşya ve alet dağıtmış olsa da, bu sefer işler biraz daha farklı. Çünkü bu sefer roket veriyor. Apollo döneminden kalma olarak verilecek olan Satürn roketi, oldukça özel bir yere sahip olabilir. Bu ürünü alacak olan kişi hiç bir şey yapmayacak ve sadece kargo bedelini ödeyecek!

Kargo bedeli 250 Bin Dolar

250 bin dolar kargo bedeli ile yola çıkabilecek olan bu roket, şimdiden götürülmeyi bekliyor. Yaklaşık 1.5 Milyon TL olarak hesaplayabileceğimiz bu ürünün kargosu da oldukça pahalı. Satürn 1 blok 1 itici roket modülünün verileceğinin açıklanmasından sonra rokete dair de ayrıntılar paylaşıldı.

1969 senesinde uzaya götürülen Saturn V roketinden bir ilk model olan bu roket, hiç kullanılmadı diyebiliriz. Roketle ilgili genellikle tek seferlik bir deneme uçuşu geçirilmiş. Bundan sonra da aktif olarak hiç kullanılmamış. Bu yüzden de satın alacak kişi önemli bir işte kullanabilir diyebiliriz. Bakalım karşımıza nasıl bir detay çıkarılacak ve ne gibi çözümlerle karşılaşmış olacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı