Bilim

Koronavirüs Gençlerde Artık Yüksek Ateşe Neden Olmuyor!

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisi gösterirken genç yaşlı demeden pek çok kişiyi derinden etkiliyor. Bu durum son zamanlarda virüsün mutasyona uğraması ve insanlarla yaşamayı öğrenmesi üzerine çeşitli etkiler göstermeye başladı. Ancak bu durumda bile hala son derece ölümcül olmaya devam ediyor.

Genellikle yaş grubu ileri olan kişilerde ölümcül etkilerinin daha fazla olduğu ifade edilmişti. Ancak son zamanlarda hazırlanan bir rapora göre koronavirüse yakalanan kişi sayısının 20’li ve 30’lu yaşlardaki hastalar için de yüksek olduğu belirlendi.

Hastalığın en önemli belirtisi ise yüksek ateş olarak ifade ediliyordu. Bu durum hastalığın ayırt ediciliği konusunda son derece önemli bir faktör olarak ifade ediliyordu ancak son zamanlarda bilim insanlarının yapmış olduğu incelemelerde yeni bir durum daha fark edildi ve artık ateş faktörünün ayırt edici bir durum olmadığı belirtildi.

Gençler İçin Semptomlar Değişmeye Başladı!

Koronavirüs salgını gençler arasında farklı özellikler göstermeye başladı. Bunun üzerine gençler arasında genellikle mide bulantısı, ishal, tat ve koku kaybının yer alabildiği belirtiliyor. Yapılan değerlendirmelerde herkeste görülmese de karın ağrısının da semptomlar arasına girebileceği belirtiliyor. Gençlerin semptomları hafif bir şekilde geçirmelerinin bulaşıcılık açısından son derece tehlikeli olabileceği ve bu süreç içerisinde yayılmanın artabileceğini de belirtiliyorlar. Genel olarak semptomların görülmeye başlandığı süreç içerisinde uzmanlar dört gün boyunca beklenmesi ve sonrasında hastaneye başvurulması gerektiğini belirtiliyorlar. Bu sayede virüsün erken zamanda algılanmasının zaman alabileceğini ve yanlış bir teşhisin konulabileceğini açıklıyorlar.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı