Bilim

Koronavirüs Tedavisinde Bitkisel İlaç Müjdesi!

Madagaskar Uygulamalı Araştırma Enstitüsü tarafından bir süredir koronavirüs hakkında çalışmalar ve araştırmalar devam ediyor. Pek çok bilim insanı tarafından ilaç ve aşı çalışmaları için deneyler devam ederken bu sefer alışılmışın dışında bir adım atılarak bitkisel bir tedavi yöntemi üzerine yoğunlaşıldı. Daha önce sıtma tedavisinde de kullanılan artemisia bitkisi üzerinde çalışmalar yapan uzmanlar bitkisel bir ilaç üzerinde çalışmalarını tamamlamak üzereler.

Bitkisel ilacın yan etkisinin olmadığı ve herkes tarafından kullanılabileceği belirtildi. Madagaskar Cumhurbaşkanı tarafından da konu hakkında açıklama yapıldı. Gerçekleştirilen çalışmaların test aşamasında başarılı sonuçlar verdiği ve bugünden itibaren gerekli tanıtımların yapıldığı belirtildi.

Ulusal bir televizyon kanalında yeni bitkisel ilaç hakkında konuşan Cumhurbaşkanı bitkisel ilaç olarak tanımlanan ‘Covid Organics’ ismi verilen bu karışımın klinik testlerden de geçtiğini belirtti.

Artemisia Bitkisi Ne İçin Kullanılıyor?

koronavirüs

Bölgede uzun zamandır salgının kontrol altına alınması için sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Yaşanan olumlu gelişmeler sonrasında birçok kentin içinde bulunduğu yasakların bir miktar gevşetilmesine karar verildi. Henüz ülkede virüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin olmadığı, 59 kişinin enfekte durumda olduğu ve 39 kişininse tedavilere olumlu yanıt vererek iyileştiği belirlendi.

Bitkisel ilacın içerisinde bulunan artemisia bitkisi uzun zamandır sıtma hastalığının tedavisi için kullanılıyor. Bu noktada farklı bitkisel karışımlarla harmanlanacak ilaç için çok umutlu olduklarını, olumlu geri dönüşlerin olması halinde tüm dünya tarafından kullanılabileceği belirtildi. Bitkisel bir ilaç olması nedeniyle, diğer ilaçların ortaya çıkarabileceği tüm yan etkilerden arındırıldığı söyleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı