Bilim

Koronavirüsü Atlatanlar Yeniden Yakalanmaya Başladı! Hastalık Hiç Bitmeyecek Mi?

Koronavirüs salgını ile tüm dünyada bir mücadele söz konusuyken, yapılan bazı gelişmeler hastalığın seyri konusunda umutsuz bir tablonun ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Özellikle son günlerde hastalığın hiç bitmeyeceği ve riskin hep devam edeceği yönündeki düşüncelerin alevlenmesine neden oldu.

ABD’de bir doktor yapmış olduğu müdahaleler sonrasında 14 Mart tarihinde koronavirüs oldu. 30 yaşında olan doktor yapılan tedavilerin ardından hastalığı yenmeyi başladı. Hastalığa karşı bağışıklık kazandığı düşünülmesine rağmen birkaç gün önce yeniden koronavirüs belirtilerini göstermeye başladı. Yapılan testlerin sonucunda ise yeniden testin pozitif olduğu öğrenildi. Aradan geçen günler boyunca da tedavisi devam ederken ve hastalığı atlattığı düşünülürken bazı belirtilerin kaldığı ortaya çıktı.

Koronavirüs Salgını Sürekli Kendisini Tekrarlayacak Mı?

Bazı bilim insanları tarafından yapılan açıklamaların oldukça korkutucu olması dikkat çekti. Bazı uzmanlar salgının hiç bitmeyeceğini ve virüsten hiç kurtulmayacaklarını dile getirdi. Genellikle son zamanlarda hastalığa yakalanan kişilerin karaciğer problemleri yaşadıkları ve bu şikayetlerinin arttığı belirtildi.

Pek çok hastanın iyileşmesinin ardından koronavirüs belirtilerini ilk günkü gibi taşıdıkları ve bu durumdan son derece şikayetçi oldukları belirlendi. Yapılan değerlendirmelerde genellikle karaciğer enzimlerinin olması gerekenden daha yüksek olduğu belirlendi. Bu şikayetler üzerinde hastalığın belirli bir süre sonra yeniden aktifleştiğine dair bazı açıklamalar yapıldı. Ardından bağışıklık sistemi ile de ilgili olduğu belirtilirken akıllara salgının hiç geçmeyeceği ve şikayetlerin sürekli olarak artacağı iddiaları gelmeye başladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı