Bilim

Malatyalı Öğretmenin Yeni Matematik Buluşu!

Matematik konusunda ülkecek biraz zordayız. Patenti alınan teoriye göre yeni teorinin ismi Adem Elması olarak karşımıza çıkıyor!

Özel bir okulda matematik öğretmeni olan Adem Özdemir, yaptığı çalışmalarda 2nin kuvvetiyle bölünebilme kuralını tüm sayılar ile bölünebilecek bir seviyede karşımıza çıkarıyor. Kitaplarda 8 sayısına kadar olan bu bölünebilme kuralı, artık tüm sayılara bölünebilecek şekilde karşımıza çıkıyor.

Matematik kitaplarını incelediğimizde bu teorinin 8e kadar olması, işleri biraz daha zora sokuyor gibi görünüyordu. Hocamız yaptığı buluşun çok daha fazla kişiye ulaşmasını ve kitaplarda da yer almasını istiyor. Yaptığı açıklamalarda bölünebilme kuralı ile ilgili olarak yeni seçenekler sunan öğretmenin de bir açıklaması var.

Yeni buluş matematiksel olarak da iddialı!

Yaptığı açıklamalarda durumu çok daha farklı şekilde anlatan hocamız, detaylı bir açıklama yapmış. Özet olarak şunları söyleyebiliriz.

2006 yılında 2’nin kuvvetleri ile bölünebilme kuralı formülünü keşfetmiştim. Şu anda bilinen 2, 4 ve 8 ile bölünebilme kuralları kitaplarda yer alıyor. Bende 2’nin diğer kuvvetlerini sağlayan bir kural keşfettim. 2006 yılından beri ben bunu kullanmaktayım ve öğrencilerime de bunu anlatmaktayım. Patentini de aldık ve şuan matematik literatürüne girebilir durumda. Kitaplarımızda 8 ile bölünebilme kuralından sonra artık 16 ile 32 ile 64 ile 128 ile bütün 2’nin kuvveti olan tüm sayılarla ilgili bölünebilme kuralları verilebilir. Teorimizin adını Adem Teorisi olarak koyduk. Yabancı devletler de aynı şekilde bu teoriyi kullanabilir” 

Yapılan buluşa dair bir de video sunalım. Bu video üzerinde konuya dair detaylı bir çalışmaya ulaşabilirsiniz ve kendinizi de bu aşamaya göre ön plana çıkarabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı