Bilim

Mısır Piramitleri Hakkında Yeni Bir Sır Daha Gün Yüzüne Çıktı

Dünyaca ünlü olan ve çeşitli sırlarla zaman zaman gündeme gelen Mısır Piramitleri günümüzde hala gizemini korumaya devam ediyor. Uzay bilimleri hakkında çalışmalar yapılsa bile Piramitler hakkında hala çözülemeyen sırların olması oldukça ilgi çekici olarak iade ediliyor. Bu piramitlerin o dönemde nasıl inşa edildiği ve günümüze kadar nasıl gelebildiği konusunda çalışmalar hala devam ediyor.

Genellikle Dünya ve uzay hakkında çalışmalar yapan NASA bu sefer gözüne Mısır piramitlerini kestirdi. Bu süreçte Mısırlılar tarafından yıllar önce yapılan piramitlerin o şartlarda nasıl yapıldığına dair bir sır perdesini aralamış oldular. Yeni ipuçları bugüne kadar görülmemiş sırları da ortaya çıkardı.

Mısır Piramidi Hakkında Yeni Gerçekler!

Thuban yıldızı olarak da isimlendirilen alpha Draconis, dünyanın dönüş ekseni düşünüldüğü zaman Kuzey Kutbu’na en yakın olan Kuzey Yıldız olarak tanımlanıyor. Bu yıldızın Mısır Piramitleri’nin inşası konusunda oldukça etkili olduğu ve 4 bin 700 yıl öncesine kadar dayandığı belirlendi. Thuban Yıldızı üzerindeki renk değişimlerinin tam 27 gün boyunca izlenmesinin ardından gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Pek çok bilim insanı gerçeklerin nasıl göz ardı edildiğini de anlamış oldu.

Thuban yıldızı Mısırlılar tarafından kutup yıldızı olarak görülüyor. Ancak yapılan incelemelerde bu yıldızın çift yıldız olduğu belirlendi. Kutup yıldızı olarak kabul edilen bu yıldız doğrultusunda piramitlerin tasarımı yapıldı. Bu yıldıza göre hizalandığı belirlendi. Çöl kumunun su ile ıslatılmasının ardından sert ve dayanıklı bir yapı haline geldiği ve yoğun baskının ardından normal kuma göre daha sert olduğu ortaya çıktı.

Bu sayede kumun ıslatılması ve baskı ile sertleştirilmesinin ardından piramitlerin yapımının tamamlandığı ve günümüze kadar ulaştığı iddialar arasında yerini aldı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı