Bilim

Nobel Ödüllü Virolog Koronavirüs Hakkında Dünyayı Karıştıracak Bir İddiada Bulundu!

Koronavirüs salgını dünya çapında küresel bir sağlık krizi olarak ilan edildi. İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok kısa sürede tüm dünyaya yayılan virüsün vahşi hayvanlardan insanlara geçtiği düşünülüyor. Mutasyona uğramış yeni bir tür olduğu için hakkında çok az şey biliniyor. Bu süreç içerisinde virüs hakkında bilim insanları dünyanın dört bir yanında gece gündüz çalışmalarına devam ediyorlar.

Son dönemlerde salgının mutasyona uğramış ve kendiliğinden oluşan bir virüs olmadığı, çeşitli amaçlarla bir silah olarak üretilmiş bir virüs olduğu belirtiliyordu. Bir anlamda özellikle virüsün mutasyona bir laboratuvar ortamında uğradığı planlı bir durum olduğu ihtimalleri üzerinde duruluyor.

Ünlü Virologdan Şok İddia

koronavirüs

Nobel ödüllü, başarıları ile dünyaca tanınan virolog Profesör Luc Montagnier’de virüsün laboratuvar ortamında üretildiğini iddia etti. Virüsün parçalara ayrılarak incelenmesi üzerinde farklı yapıların ve bileşenlerin de olduğu belirlendi.

Virüsün içerisinde HIV RNA’sına rastlandığı öğrenildi. Ünlü virolog araştırma sonuçlarını Fransız basını ile paylaşmayı ihmal etmedi. Yapılan araştırmalarda virüsün laboratuvar ortamında değiştirildiğini fark ettiklerini belirtti. Söylenildiği gibi yarasadan gelen klasik bir virüs modeli olduğu ancak sonrasında üzerine başka parçaların da eklendiğini iddia etti.

Virüs üzerindeki oynamayı kimin yaptığı konusunda bir bilgisinin olmadığının altını çizerken, virüsün ilk çıktığı bölge olan Wuhan laboratuvarlarını işaret etti. Bu çalışmanın ilk amacının AIDS’e karşı mücadele etmek ve aşı geliştirmek için yapılabileceğini ancak sonrasında durumun yoldan çıkmış olabileceği ifade ediliyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı