Bilim

Oxford Üniversitesi : Bağışıklık Kiti Geliştirdi!

Tüm dünyanın corona virüs ile mücadelesinde bilim adımları da aşı çalışmalarına devam etmektedir. Bu mücadele devam ederken İngiltere’den antikor testi ile ilgili gelişmeler aktarıldı.

Bilindiği üzere corona virüsünden en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan İngiltere güzel haberler vermeye başladı.

Oxford Üniversitesi’nde görev almakta olan bilim insanları 20 dakika içinde antikor testi yapan kitlerin geliştirilmesinde sona yaklaşıldığını açıklamıştı.

Galler Prensi Charles ve Başbakan Boris Johnson’un corona virüsü ile savaş verdiği İngiltere’de güzel gelişmelerde olmaya başladı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson geçtiğimiz haftalarda corona virüsü nedeni ile yoğun bakıma kaldırılmasından sonra corona virüs salgınını yenmişti.

İngiltere’den başka bir güzel haber daha gelmişti.Oxford Üniversitesi’nde aşı bulma çalışmalarında yer alan bilim insanları doğru tespit oranına sahip olan antikor testlerinin geliştirildiğini kesin olarak duyurdu.20 dakika da antikor testi yapabilen bu kitlerin Haziran ayı gibi üretimine başlayacağı söylendi.

20 dakika da insanların corona virüsüne karşı bağışıklığının olup olmadığını tespit eden bu özel kitlerin Haziran ayından itibaren haftada 1 milyona yakın üretileceği açıklandı.Oxford Üniversitesi’nde görev alan bilim insanları, yaptığı açıklamada bir test maliyetinin 10 İngiliz Poundu (yaklaşık 80 TL) olduğunu belirtti ve test için iğne ucu kadar kanın yeterli olduğunu söyledi. Test kiti, hamilelik testine benzer bir aparatı bulunuyor.

İngiliz hükümeti tarafından, oyunun kurallarını değiştirecek test kitlerinden yaklaşık 50 milyon adet sipariş verildiği söylendi.Bu testler sayesinde insanların corona virüsüne karşı bağışıklık oranı tespit edilecek.Bağışıklığı olan kişilerin tekrar normal hayata dönmesi söz konusu olabilir.

Ülke genelinde yapılan corona virüsü anketinde İngiltere’nin sonuçları hiç iç açıcı değildi.Yapılan bu ankette İngiliz Hükümeti’nin corona virüsü salgını ile ilgili adımlarına, kararlarına ve önlemlerine güven duyulmadığı ortaya çıktı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı