Bilim

Rus Uzmanlar Koronavirüsün Etkisinin Azalacağı Tarihi Açıkladı!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına alan ve henüz etkisini kaybetmemiş olan bir süreç olarak ifade ediliyor. Salgının tamamen ne zaman kontrol altına alınacağı ise henüz bilinmiyor. Bu süreçte salgının etkisini ve saldırgan olan tavrını azaltması için en az birkaç yıla ihtiyaç duyulduğu ifade ediliyordu.

Rus bilim insan Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn tarafından yapılan açıklamalarda koronavirüs salgını hakkında tahminlerde bulundu. Virüsün etkisini tamamen kaybetmesi ve saldırgan tavrını bırakması için en az iki yıllık bir sürece ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi. Saldırgan olan virüs hakkında da bazı açıklamalarda bulundu.

Virüsün Zaman Geçtikçe Hafifleyecek!

Uzman tarafından yapılan açıklamalar sonrasında virüsün saldırgan tavrından vazgeçmesi için bir ile üç yıl arasında bir zamanın geçmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu sayede virüsün daha az ölümcül olabileceği belirtildi. Virüsün kendi içerisinde yayılma şansı da artabilecek.

Virüs insanlar arasında yayılmaya devam ederken adaptasyonunu da artırmaya devam ediyor. Adaptasyonu arttıkça insanları öldürmemeyi de öğrenmeye başlıyor. Bu durumda hastalığın seyri incelemeye alındığı zaman hasta ne kadar ağır ve hızlı ölürse bu süreçte kendi yaşamını da o kadar hızlı bir şekilde sonlandırmış olduğu ifade edildi.

Virüsle mücadele sırasında sabırlı olmanın ve temkinli davranmanın önemine vurgu yapılırken bu sürecin mümkün olduğunca virüsten kaçarak geçirilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı