Bilim

Şikayetçi Olmak Bilimsel Olarak Faydalı!

Bilimciler tarafından yapılan bir araştırmaya göre, insanın duygusal olarak şikayetçi olması durumu bir şekilde fayda sağlıyor imiş.

Duygusal doyum dediğimiz konu gerçekten önemli bir artı yaratan bir konu. Bu yüzden de olumsuz düşünceler ile ilgili söyleyecek çok fazla şey var. Bu yüzden olumsuz düşüncelere izin vermek adına farklı ve yaratıcı çözümler karşımıza çıkıyor. Bu yüzden yaratıcı düşünme konusunda söylenecek her şey kendi içinde bir denge ve yenilik oluşturuyor. Bu yüzden olumsuzluk ile ilgili her türlü seçimi ve beklentiyi kendinize göre kullanabilir ve organize edebilirsiniz.

Bazı davranışlar, olumsuzluğa sevk etse bile üzerinde konuşarak ve düşünerek bu durumun toparlanması sağlanabiliyor. Bu yüzden de insanlar kendilerine düşen her şeyi yenilikçi bir yapı ile ön plana çıkarıyor. New York Times gazetesinde yer alan habere göre insanlar bazı konularda şikayet etmenin doğru çözümlerini ön plana çıkarabiliyor. Eğer doğru şekilde bir şikayet unsuru yaratılırsa bu durumdan pozitif bir şekilde sonuç alınabiliyor.

Şikayet etmek tek yönlü değil!

Şöyle düşünün. Bir insan bir konuda şikayetçi olursa, o konuya dair gelişim yaratmak isteyebilir. Ama bu şikayet durumu negatif olarak bildirilirse karşı taraftan olumsuz sonuçlar alınabilir. Ama karşı tarafa pozitif ya da dolu bir duygu durumu ile ifade edilirse o zaman da süreçler değişken olabiliyor. Herkes için farklı bir duygu durumu yaratan bu şikayet konuları gerçekten de önemli bir seçenek oluşturuyor.

Yakınma tarzı önemli bir konu. Bu yüzden şikayetlerinizde yakınma tarzları kullanırken kesinlikle profesyonel düşünmek ve şikayeti dile getirirken bu işten kazançlı çıkmak konusunu düşünmekte fayda var. İç boşaltma, probelm çözme ya da fazla düşünerek kafa yorma gibi konular her zaman bizlere bir seçenek oluşturacağı için, şikayet konularını daha detaylı ve yenilikçi olarak kullanabiliyoruz.

Tabi gereksiz şikayetlerde bulunursak bu durum baya bir kafa yoruyor. İşte burada da seçeneklerin farklılıkları değişiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı