Bilim

Stonehenge Uzaylılar Tarafından mı Yapıldı?

Dünya mimarlık tarihi bakımından ilgi çekici bir eser olan Stonehenge hakkında pek çok görüş ileriye sürülse de en son yapının uzaylılar tarafından yapıldığı gündeme gelmiştir. Bu sav ise hem komplo teorilerini sevenler hem de alternatif yaşamlar arayanlar tarafından dikkat çekmiştir.

Uzaylılarla İlgili Araştırmalar

Uzaylılar ile gündeme geliyor olsa da Stonehenge binlerce yıl öncesinde insanlar tarafından yapılmıştır. Özellikle her zaman diliminde restore edildiği gerçeğini unutan insanlar bunun bir uzaylı takip sistemi olduğuna kendilerini inandırmışlardır.  Sürekli olarak yeniden inşa edilmesi, bazı insanların teknolojik düşünmesini sağlayarak bunun bir solucan deliğine açılan kapı olduğunu düşünmelerine yol açmıştır. Farklı farklı senelerde yaşanan doğal felaketler, depremler ve olası savaşlardan kaynaklı olarak sürekli yeniden inşa edilen bu yapının insanlık, yalnızca 50 senesine hakimdir. Her defasından orjinali sağlanmaya çalışılsa da birtakım restoreler yapılmıştır. İnsanlar tarafından bir uzay takip sistemi olarak görülmesinin nedeni ise, etrafından sayısızca kemiğe rastlanılmasıdır. Ancak bilim insanlarının yaptıkları araştırmalar ile bu kemiklerin 4000 yıl önceki insanlara ait olduğu bildirilmiştir. Ancak bilim insanları haricindeki insanlar, bu kemiklerin uzaylılara ait olduğunu yahut uzaylıların katlettiği insanlığa ait olduğunu düşünmekteydiler. Yüzyıllar boyu bu taşlarla ilgili sayısız hikaye ve efsaneler dönmüştü. En yaygını ise; güneş sistemini de izleme de kullanılabilecek bir aygıt olduğu görüşüydü. Neredeyse bütün Dünya için tarihi bir anlam taşıyan bu yapının bilim insanları tarafından araştırmaları devam etmektedir.  Yapılan çalışmaların sonucunda 4000 yıl önceki insanlara ait olan bu yerin bir ibadethane yahut ayin yapma yeri olduğu belirli bulgular etrafında kanıtlanmıştır. Eski insanların yaşadıkları dönemde ölen insanları buraya gömdükleri ve gömerken yapılacak olan bazı ritüelleri burada gerçekleştirdikleri bilim insanları tarafından varsayılmaktadır.

Buna bağlı olarak bulunan kemiklerin bu ölen insanlara ait olduğu kesinleşmiş ve uzaylılarla ilgili herhangi bir durumun söz konusu dahi olmadığı fikri kanıtlanmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı