Bilim

Sürdürülebilir Gıda Üretimi Haritası Yayınlandı!

Pek çok ülkeyi tehdit eden iklim değişikliği her zaman karşımıza çıkıyor ve içimizde bir dert olarak birikiyor. Bu durumu kendine has bir üslup ile ortaya çıkaran teknolojiler ve yenilikler her zaman farklı şekilde sunulsa da, bazı ülkeler için gıda üretimi son yıllarda oldukça hızlı bir seviyede düşmüş durumda.

Tehlike altındaki ülkeleri gösteren bir harita üreten bilimciler, 20 farklı etkeni göz önüne alarak yaptıkları araştırmada resmi bilgi sunmak için çözüm üretmek için çalışıyor. Tehlike altındaki ülkeleri gösteren bir harita çıkaran bilimciler, bu konuya dair çok daha farklı ve ayrıcalıklı bir dil üretmekle meşguller.

Ne yiyoruz ya da neyi seçiyoruz, neler tercih ediyoruz ve karşımıza çıkan seçenekleri nasıl kontrol ediyoruz gibi pek çok soruyu kendi içinde değerlendirebiliyor ve ön öplana çıkarabiliyoruz rahatlıkla. Bu konuda takip ile ilgili aklımıza takılan pek çok seçenek çıkıyor. Hepsini sizin için değerlendirmeyi ve kullanmayı düşünen bir gurup bilim insanı gayet yoğun bir şekilde çalışma yaratıyor.

Bir Çok Ülke İçin Önem Arz Ediyor!

Natire tarafından yazılan harita yazıları, en sürdürülebilir ülkeler için bir duyuru niteliği taşıyor aslında. Bu yüzden sürdürülebilir gıda üretimi herkes için önemli bir husus olurken, insanların beklentilerini ve yoğun çalışmalarını da bu seviyelerde taşıyabiliyor ve ortaya çıkarabiliyoruz.

Bu sistem içerisinde bulunan terimlere bakacak olursak, hasattan tutun da işlemeye ve paketlemeye varıncaya kadar geçen süreçler için sevkiyattan üretime kadar geçen her bir süreç farklı bir iş ortamı ve üretim ortamı oluşturuyor bizlere. Hizmet üretimi konusu da bunca şeyi beraberinde getirdiği için beklentilerimiz ve düşüncelerimiz de buna dair bir dil yaratıyor hayatımızda. Araştırmalar politikalar bazından ilerleyince kendimiz için de değişken ve yenilenen bir süreç üretmiş oluyoruz. Bu yüzden Kuzey ülkelerinin Güney’e oranla daha sürdürülebilir bir sistem sunduğu görünüyor harita üzerinde.

Renklerine bakarsak gri yerlerde yeterli veri olmamasını görüyoruz. Aynı şekilde mavi renkler de verinin yüksek olduğunu görüyoruz. Üretim konusunda gri pasif, mavi üretken olur iken genellikle bu derecenin Kuzey ülkelerinde çok daha yüksek olduğunu görüyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı