Bilim

Yapay Zeka İle Kalp Yetmezliği Teşhisi!

Kalp yetmezliği ile ilgili çalışmalar sürekli değişiyor ve güncelleniyor. Herkes için detaylı ve bir o kadar da farklı çalışmalar ile ön plana çıkarılan çözümler var.

Amerikalı bir ekip kalp yetmezliğinin teşhisi ile ilgili çalışmalar yapıyor ve belli verileri ön plana çıkarmaya devam ediyor. Kalp yetmezliği konusunda insanların isteklerine çok daha hızlı cevaplar veren bilimciler, bu konuya dair de ayrıcalıklı bir seçenek yaratıyor. Ekokardiyografi, kalbin ses dalgaları yolu ile (ultrason) iç yapısının ve işlevlerinin incelenmesidir.

Yapay zeka desteği!

Yapılan araştırmalara ve incelemelere bakarsanız, özellikle kişisel beklentiler herkese dair farklı bir çözüm üzerinde duruyor. Kalp yetmezliğine bu testlerle ulaşılır fakat bu testler normalde rutin bir fiziki muayenin parçası değildir. Bu durumda ekodiyografiye ulaşım sınırlıdır. Ekodiyografiye ulaşımın sınırlı olması da geç teşhisi ortaya çıkarabilir ki geç teşhis demek ömürden gün gitmesi demektir.

Yapay zeka konusunda yapılan çalışmalar, bilimsel gerçekleri en iyi şekilde ön plana çıkarsa da, uzmanların da işin içinde olması ve anlık kontrollerde durumu takip etmesi gerekiyor. Bu tarz bir gelişim herkese özverili bir çalışma yaratacağı için, kişisel beklentileri de değiştiriyor haliyle.

Dijital bir sağlık şirketi, doktorların, rutin tıbbi ziyaretlerdeki hastaların kalp krizi ve inme riski altında olup olmadığını söylemesi konusunda bir fark yaratma umuduyla Mayo Kliniği ile işbirliği yapmaktadır. Bu konuya dair yapılan bütün yatırımlar ve gelişimler, en azından kalp hastalıkları ile ilgili teşhisleri de hızlı yapmış olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı