Bilim

Yeni Araştırmaya Göre Köpekler Matematikte Daha Başarılı!

Bilim insanlarının yaptığı yeni araştırmaya göre, köpeklerin matematiği olan ilgisi diğer bütün hayvanlardan daha yüksek. Bu da yapılan araştırmalar ile ön plana çıkıyor!

Bilimcilerin yaptığı araştırmalar, köpeklerin ilgisini çok daha net şekilde ön plana çıkarıyor. Bu da 11 eğitimsiz köpek üzerinde yapılıyor. Bu araştırmaya göre köpeklerin bebekler kadar iyi bir sayma ve inceleme yeteneğine sahip olduğunu gösteriyor.

İnsanların en yakın arkadaşı olarak onların evinde yaşayan köpekler, beyin bölgesi konusunda da insanlarla yakın bir aşamaya sahip. Bu yüzden de matematiksel ifadeler her zaman karşımıza çıkıyor ve süreç çok daha hızlı ilerlemiş oluyor. Bireysel bir çalışma ve beklenti ile ilgili olarak yapılacak olan her yeni çalışma ve çözüm için kendinizi ön plana çıkarabilir ve süreçlere dair de aktif bir araştırma yapabilirsiniz.

Insanlar gibi matematik yapabiliyor!

Matematiksel ifadeler ile ilgili olarak çok daha farklı ve ayrıcalıklı bir seçenek yaratan bilim, köpeklerin de bu konuya dair aktif olduğunu gösteriyor. Avlarını yakalamak için özellikle matematiksel işlemleri kullanan köpekler, yapılan araştırmalarla da bunu kanıtlıyor.

Köpekler, onlara sunulan şartlara karşı çeşitli tepkiler veriyorlardı ve bilim insanları da MRI cihazı ile bu tepkilerin, beynin hangi bölgesini harekete geçireceğini tespit ediyorlardı. Yapılan araştırmalar, köpeklerin matematiksel işlemlerde “parietotemporal korteks” isimli beyin bölgesini kullandığını ortaya koydu.

Yapılan araştırmalarda insanlarla benzer şekilde çalışan bir zihin yapısından bahsetmemiz mümkün görünüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı