Donanım

2019’un En İyi CDN Sağlayıcıları

Dünya çapında ün yapmış web siteleri, kullandıkları araçlarla sunucular arasında hızlı bir şekilde bağlantı kurmak ve girdikleri içerikleri hızlı bir şekilde yayınlamak için uğraşmaktadırlar. Sitelerin hızlarını artıran CDN sağlayıcılar bu sitelerce kullanılan profesyonel hizmetlerden biridir. Sitenizin hızını artırmak ve rekabete dahil olmak için kullanılabilecek 2019’un en iyi içerik dağıtıcıları yazımızda bulabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin En Çok Tercih Edilen CDN Sağlayıcılar

Sitenizi hızlandırabilmek için kullanabileceğiniz en iyi CDN sağlayıcılardan biri Cloudflare adlı ücretsiz platformdur. Bu içerik dağıtıcı ile en yakın kişilerden başlayarak site içerikleri dağıtılmaya başlanmaktadır. Ayrıca Google uyumlu yazılar hazırlamanıza da yardımcı olan CDN, güvenliğinizi de ön planda tutmaktadır. Ücretli veya ücretsiz şekilde kullanılabilmektedir. Diğer hız artırıcı ise Fastly’dir. Bu CDN sağlayıcısının en büyük özelliği hizmetin seviyesini kontrol edebilmek. İçeriklerinizi analizlerini görebileceğiniz sağlayıcı ile hangi içeriklerin daha fazla popüler olduğun görebilmektesiniz.

2019 yılının en iyi içerik dağıtıcılarından biri KeyCDN’dir. Raporlama araçları ve veri optimizasyonu ile yeni başlayanlar için kullanışlı bir sunucudur. MetaCDN ise kullanıcıların en yakın ve en iyi ağa bağlanarak paylaşım yapmasına olanak veren bir sunucudur. Bu da onu en fazla tercih edilen CDN sağlayıcılardan biri yapmaktadır. Bir diğer CDN sağlayıcı olan StackPath, hem kurulum hem de kullanım açısından kolay olduğu kadar, yaşanan problemlerin çözümünde de bir adım öne çıkmaktadır.

Profesyonel Bir E-Ticaret Sitesi

Yeni başlayanların kullandıkları MaxCDN, ABD’de 8, Avrupa’da 5 sunucusuyla geniş bir alanda hizmet sağlayan CDN sağlayıcılar arasında yer almaktadır. StackPath bünyesinden ayrılarak internet dünyasını hiç bilmeyen kullanıcılar için 7/24 hizmet anlayışıyla çalışmaya başlamıştır. Kurulumdan kullanıma kadar birçok alanda müşteri soruları anında cevaplandırılmaktadır. İçerik dağıtmada olduğu kadar girilen içerikleri sıkıştırma konusunda da başarılı olan Amazon CloudFront, beklentileri karşılayan 2019’un en iyileri arasında yer alan bir CDN sağlayıcısıdır. Bir görselin sıkıştırma oranında paylaşımının o kadar kolay olması, sağlayıcının öne çıkmasına neden olmaktadır.

Microsoft’un kendi sağlayıcısı olan Microsoft Azure CDN, sitenin platform ile uyumunu sağlayan bir sunucudur. Microsoft’un geniş bir alanının olması, kullanımını sınırlasa da profesyonel kullanıcıların tercih ettiği içerik sağlayıcılar arasındadır. CDN77, ücretsiz denecek kadar düşük ücretlerle hizmet sunan bir sunucudur. Ucuz olmasının yanında dünya genelinde 35 sunucusunun olması nedeniyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Yılın en ucuz içerik sağlayıcılardan bir tanesi olan Leaseweb, güçlü bir CDN sağlayıcısıdır. Profesyonel bir e-ticaret sitesi için kullanılabilecek en iyi CDN’lerden biri olan platform, bir akıllı içerik sunucusu denecek kadar özelliklere sahiptir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı