Donanım

Apple, NextVR’ı Satın Aldı!

Apple firması, yapmış olduğu bir açıklama ile NextVR’ı satın aldığını duyurdu ve geçtiğimiz ay iddia olarak bahsedilen satın alma, Apple’ın yaptığı açıklama sayesinde resmiyet kazandı.

Apple, NextVR’ı satın aldığı ücret hakkında net bir açıklamada bulunmadı.

ABD merkezli teknoloji devi olan Apple firması sanal gerçeklik piyasasının önemli isimleri arasında yer alan NextVR’ı satın alacağının sinyallerini daha öncelerden vermekteydi fakat o dönemlerde ortaya çıkan bu söylentiler, resmi bir açıklama yapılmadığı için doğrulanamamıştı.

NextVR, pek çok kişi tarafından takip edilen spor müsabakaları ve konserler gibi etkinlikleri, sanal gerçeklik ürünlerine yansıtılıyor ve bu sayede kullanıcılar, gidemedikleri etkinlikleri sanal gerçeklik ekipmanları sayesinde izleyebilme imkanı sunuluyor.

Sanal gerçeklik piyasası için büyük bir önem ifade eden bu şirket, artık teknoloji devi Apple bünyesinde yer alacak.

NextVR, geçtiğimiz günlerde değişimin ipuçlarını vermişti ve şirket internet sitesinde yeni bir paylaşım yaparak “Yeni bir yola giriyoruz.” İfadelerine yer vermişti. 

Apple firmasının yapmış olduğu yeni açıklamalar, NextVR’ın hafta başındaki gizemli halinin ne olduğunu ortaya koyuyor.

9to5Mac, Apple firmasının NextVR’ı 100 milyon dolara satın aldığını düşünüyor.

Apple, NextVR ile Ne Yapacak?

Apple firmasının NextVR’ı satın almasının piyasa anlamda önemli olduğu açıkça ortada.

Apple, NetxVR’a nasıl bir görev vereceğini açıklamadı fakat şirketin bir süredir sanal gerçeklik ürünler ile ilgili gelişmelere devam ettiği biliniyor ve NextVR‘ın tecrübesi, Apple’ın sanal gerçeklik ürünlerine katkıda bulunabilir.

NextVR, çok uzun süredir sektörün içerisinde bulunan bir şirket ve son 10 yılda 115 milyon dolardan fazla yatırım aldığı da bilinmekte ve ayrılmış olan bütçenin yazılıma yönelik harcanması da standarttın dışında bir yatırım olmasını sağladı.

Apple, piyasanın hem köklü hem de önemli olan NextVR’i satın alarak sanal gerçeklik sektöründe kendinden fazlasıyla bahsettirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı