Donanım

Apple’ın Kulak Üstü Kulaklık Modelinin İsmi Belli Oldu

Apple’ın yeni nesil AirPods modeline ilişkin söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. En son geçtiğimiz gün AirPods’un üretiminde aksaklık yaşandığı ve Koronavirüs nedeniyle kulaklığa olan talebin yüzde 10 seviyelerinde azaldığı haberi gündeme gelmişti. Bugün ise Apple’ın kablosuz kulak üstü kulaklık modelinin isminin ne olacağını öğrenmiş bulunuyoruz: AirPods Studio.

Bu bilginin kaynağı ise bugüne dek Apple ürünleriyle ilgili yaptığı, sonradan isabetli çıkan sızıntı kaynaklı haberleriyle tanıdığımız Jon Prosser. Tabii şu aşamada Apple tarafından yeni kulaklığın AirPods Studio ismini taşıyacağı teyit edilmiş değil. Nitekim ürüne dair planlarda değişiklikler yapılabilir, özellikle de Koronavirüs salgınının devam ettiği şu günlerde.

Airpods Studio Ne Kadar, Airpods Studio Kaç Para?

Prosser yalnızca AirPods Studio’nun ismini açıklamakla yetinmedi neyse ki. Ünlü teknoloji editörünün iddiası, yeni nesil kulak üstü kulaklık modelinin 350 USD’lik bir fiyat etiketine sahip olacağı yönünde. Ki bu fiyat etiketi de mevcut Beats Studio 3 ile aynı. Teknik açıdan daha üstün özelliklere sahip olacağını hesaba katarsak ihtiyacı olanların tercihlerini AirPods Studio’dan yana kullanması çok daha mantıklı.

Apple daha küçük olan kulak içi AirPods modelinin beklenenden daha çok sevildiğini fark etmiş olacak ki, kulaklık kataloğunu yeni ürünlerle genişletmeye karar vermiş. AirPods Studio da bu doğrultuda tasarlanmış bir model.

AirPods X ne olacak?

Apple’ın kulak içi yeni kulaklık modeli AirPods X’in akıbeti şuan için belirsiz. Elimizde yalnızca söylenti olarak tanımlayabileceğimiz ufak ipuçları var. Buna göre AirPods X, normal AirPods’un daha sportif bir versiyonu olacak ve Powerbeats Pro ile benzer özellikleri taşıyacak.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, fiyatının 399 dolar olacağını öne sürdüğü bu yeni modelin 2020 yılı içerisinde görücüye çıkacağını düşünüyor. Ancak malum, Koronavirüs salgını nedeniyle şirketler yaptıkları planları sık sık değişiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı