Donanım

Google Arama Sonuç Sayfası İçin Karanlık Görünüm Modunu Ne Zaman Getirecek?

Google Arama sonuç sayfasında karanlık görünüm modunu test etmeye başladı.

Google aralarında Takvim, Play Store, ve Drive’ın da olduğu çeşitli uygulamalarına koyu modu özelliğini eklemişti.

Chrome internet tarayıcısında da koyu mod desteği bulunmakta fakat bu internet tarayıcısı ile Google Arama motorunda arama yapıldığı zaman kullanıcılar hala beyaz renkli arka planla karşı karşıya kalıyorlar.

Google çok yakın bir zamanda bu durumu çözecek gibi görünüyor çünkü Chrome’da Google Arama sonuçları içinde koyu mod desteği şimdilik test aşamasında, test aşaması tamamlandıktan sonra bu mod açılacak.

Google Chromium kaynak kodu kütüphanesine eklenmiş olan yeni bir ayar, diğer bir ifade ile flag keşfedildi.

Bununla birlikte Chrome uygulamasında Google arama motoruna girip arama yapıldığı zaman siyah renkli arka plan ile karşılaşmak mümkün hale geliyor.

Show The Dark SRP for Chrome Android yani Chrome Android için koyu arama sonuçları sayfası göster şeklindeki söz konusu bölüm etkinleştirildiği anda, Chrome karanlık mod içinde olduğu zaman koyu renkli arka plan üzerinde arama sonuçlarını görüntülenebiliyor.

Chrome uygulamasında bulunmakta olan dahili seçenek sayesinde web sitelerini koyu mod da görüntülemeye zorlamak zaten yapılan bir çalışmaydı fakat Google’ın arama sonuçları içinde koyu modu bir flag ile test ettiğini görmek doğrusu bizi biraz şaşırttı.

Normal şartlarda web siteleri koyu modu direk kodlarına entegre etmekte ve bu sayede internet tarayıcısının zorlamasına ihtiyaç duyulmadan, CSS kodları aracılığı ile karanlık görünüm karşımıza çıkmakta.

Belirttiğimiz gibi, Google Arama sonuç sayfasında bulunan karanlık görünüm şu anda yalnız bir ayara bağlı olarak çalışmakta.

Google’ın şu anda test etme niteliğinde sunmuş olduğu bu özelliği tüm kullanıcılara ne zaman sunacağı hakkında henüz resmi bir bilgi yapılmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı