Donanım

Kirin 820 5G İşlemcisinin Tanıtılacağı Tarih Açıklandı

Çinli teknoloji devi Huawei mobil cihazlar için geliştirdiği Kirin 820 5G işlemcisinin tanıtılacağı tarihi açıkladı. İşte Kirin 820 5G işlemcisinin tanıtılacağı tarih. 

Amerika Birleşik Devletleri’nin casusluk suçlamasının ardından zor günler geçiren Huawei yeni akıllı telefonları için yeni işlemciler tanıtmaya devam ediyor. 

Huawei yaptığı açıklamada 5G destekli yeni işlemcisi Kirin 820 5G’nin 30 Mart tarihinde Honor 30S akıllı telefonu ile birlikte duyurulacağını açıkladı. 

Huawei’nin ilk olarak Honor 30S modelinde kullanacağı yeni Kirin 820 5G işlemcisi, SA ve NSA mimarilerine sahip olan yeni nesil ağları destekliyor. 7 nm fabrikasyon sürecine sahip olan Kirin 820 işlemcisi, Huawei’nin Da Vinci mimarisi üzerinde şekilleniyor. İşlemcinin tüm özellikleri şimdilik bilinmiyor olsa da işlemcide ARM Cortex – A76 çekirdeklerinin bulunduğu ifade edilirken, grafik işlemcisi tarafında ise Mali – G77 yer alıyor. 

Kirin 820’nin performansına gelecek olursak, Huawei’nin orta seviye işlemcisi tekli çekirdek testinde 3.490 puan almayı başarırken çoklu çekirdek testinde ise 11.200 puan almayı başarıyor. 

Huawei’nin yeni işlemcisinin, orta segment Huawei ve Honor modellerinde kullanılacağı düşünürken, Kirin 820 5G işlemcisinin ilk kullanılacağı Honor 30S modelinin 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile birlikte geleceği düşünülüyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı