Donanım

Micron Yüksek Performanslı Yeni NVMe SSD Serisini Tanıttı

Son kullanıcı yerine daha çok iş istasyonları ve sunucular için yüksek performanslı SSD depolama çözümleri üreten Micron, yeni nesil NVMe SSD serisini tanıttı. Dizüstü bilgisayarlarda da kullanılabilen 2300 ve 2100 isimli bu yeni SSD’ler daha az enerji harcaması, yüksek performansı ve üstün okuma/yazma hızıyla öne çıkıyor.

Daha az güç harcayıp daha fazla performans sunuyor

Micron’un henüz yeni tanıttığı 2300 SSD serisi, hareket halindeyken güce ve verimliliğe ihtiyaç duyan dizüstü bilgisayar kullanıcılarına hitap ediyor daha çok. Üstelik Micron bugüne dek ilk kez 2100 QLC SSD modelinde NVMe performansıyla QLC Nand teknolojisini bir araya getirmiş durumda. Bilindiği üzere QLC teknolojisiyle üretilen SSD’ler, geleneksel sabit disklere kıyasla 15 kat daha az güç tüketiyor. NVMe’nin hızlı okuma/yazma performansıyla tasarruflu enerji tüketiminin birleşmesi, ortaya harika bir sonuç çıkarmış diyebiliriz.

Bunun dışında her iki SSD modeli de Micron’un yenilikçi 96 katmanlı 3D NAND teknolojisine ev sahipliği yapıyor. Özel ve hassas verilerin güvenliğinin sağlanması için geliştirilen TCG Opal 2.0 ve TCG Pyrite 2.0 destekleyen modeller, bilhassa kritik verilere hızlıca erişmek isteyen kurumsal müşterilere hitap ediyor.

Video düzenleyen ve CAD kullananlar için ideal

Micron 2300 SSD modeli ise daha çok yüksek performans isteyen müşteriler için ideal. Video render alma ve çizim yapma gibi güç ve hızın bir arada olmasının gerektiği durumlarda çok iyi iş çıkaran SSD modeli popüler M.2 formunda. Zaten SSD’yi geliştiren şirket de CAD, grafik tasarım ve video düzenleme gibi ihtiyaçlar için bu modeli öneriyor.

256 GB’dan başlayıp 2 TB’a kadar değişen farklı hafızalarda üretileceği öğrenilen modeller 3,300 MB/s okuma ve 2,700 MB/s yazma hızına çıkabiliyor. Bu yönüyle Micron, herkese ve her keseye hitap edecek SSD ürün gamı oluşturmayı başarmış durumda.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı