Donanım

MSI 30 İnçlik Ultra Geniş Açılı Yeni Oyuncu Monitörünü Tanıttı

Oyuncular için geliştirdiği ekipmanlarla ve donanım bileşenleriyle yakından tanıdığımız MSI, yeni oyuncu moitörünü görücüye çıkardı. 21:9 orantılı 30 inç ekrana sahip olan ultra geniş açılı Optix MAG301CR isimli model, oyunculara WFHD çözünürlükte keyifli dakikalar yaşatmaya hazır.

FreeSync teknolojisini destekliyor

200Hz yenileme oranını destekleyen monitörün yalnızca tepkime hızı yalnızca 1ms. Haliyle bu da oyun oynarken ekran yırtılmasını en aza indiriyor ve daha iyi bir deneyim sunuyor. 

Daha çok hızlı ve keskin hareketler yapmanın gerektiği oyunlar baz alınarak tasarlanan 30 inç büyüklüğündeki 2560×1080 çözünürlüklü monitörü FreeSync teknolojisine sahip. Böylelikle ekranın yenileme oranı ekran kartınınkiyle eşleştiriliyor ve ultra akıcı oyun oynanabiliyor.

Optix MAG301CR modelinin öne çıkan diğer özelliklerine baktığımızda High Dynamic Range (HDR) desteğiyle ile gerçeğe en yakın renk tonlarını sunduğunu görüyoruz. 

Aynı anda birden fazla iş yapılabilecek

Öte yandan MSI ABD’nin CEO’su Andy Tung, yeni monitör modeline ilişkin basın mensuplarına verdiği demeçte “Optix MAG301CR modelini tamamen oyuncuları baz alarak tasarladık. Geleneksel 16:9 panelli monitörlere kıyasla 21:9 oranı daha geniş bir görüş açısı ve büyük ekran alanı sunuyor. Böylelikle oyuncular, oyun oynarken diğer yandan internette gezinip video izleyebilecekler” dedi. 

Bu arada yeni çıkan bu modelle birlikte MSI, tarihinde bir ilke imza atmış oldu. Buna göre oyuncular monitörün yerden yüksekliğini ve görüş açısını tamamen göz zevklerine göre ayarlayabilecekler. Ayrıca monitörü tamamen sağa veya sola kırmak da mümkün olabilecek. Oyuncular kendileri için en ideal açıyı bulana kadar monitörü istedikleri gibi ayarlayabilecekler.

Son olarak MSI’in en son çıkardığı Gaming OSD App 2.0 yazılımının da monitör tarafından desteklendiğini belirtelim. Bu program gece monitörün renk tonlarını yumuşatıyor ve çok fazla ışığa maruz kalınmasının önüne geçiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı