DonanımTeknolojiYazılım

PIXELBOOK’TAN PEK ÇOK SIZINTI GELDİ

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan ve merakla beklediğimiz Google’ın donanım etkinliği öncesinde 9to5google adlı internet sitesi, Chromebook’un yeni protiplerinden biri olarak iddia edilen Pixelbook Go’suna erişim sağladı. 9to5google geçtiğimiz ay cihazdaki özellikleri şöyle açıkladı:
Hepimizin beklediği gibi Pixelbook Go’da; 1080p 4K çözünürlükte 13.3 inç 16:9 ekran, 2 tane USB-C bağlantı noktası ve Intel Core işlemciler için m3, i5, i7 seçenekleri mevcut.Diğer özelliklere gelecek olursak 16GB RAM, 256GB depolama alanı, 2 megapiksel ön kamera, kulaklık girişi ve Pixel Slate’de de karşımıza çıkan Titan C güvenlik çipi içeriyor.Pixel Go ile ciddi düşünenler için söyleyelim; Pixel modellerinin hiç birinde CD/DVD sürücü bulunmuyor.Ayrıca diğer Chromebooklardan da daha hafif olması bekletilerimiz arasında.Yine bildiğiniz üzere Pixel notebooklarda ışık seviyesi bulunduğunuz odanın ışığına göre otomatik olarak kısılıp, açılıyor.

9to5google, Pixelbook Go’nun alt kısmındaki alışılagelmedik tasarımı “köpeklerin ağızlarının altındaki kısma veya tümsekli bir yola” benzetiyor.Yine de bu tasarım aşırı havalı olmasının önüne geçmiyor.Sitenin ele geçirdiği model ise Pixel 3’de karşımıza çıkan gibi pembe değil, mat bitişli mercan renginde. Sizi de tarz arayışı bilgisayarınızda bile ele geçirmiş durumdaysa Pixelbook Go kesinlikle bunu karşılayacaktır.
Anladığınız üzere cihaz henüz protip durumunda.Yine elde ettiğimiz bilgilere göre klavyenin üzerindeki Google logosu değiştirildi ve yer tutucu içerisinde ürün ismi yer aldı.Bu sefer benzer modellerinden çok daha ileri seviyede olması vaat edilen cihaz hakkında, önümüzdeki hafta daha ayrıntılı bilgi vereceği duyuruldu fakat, bu kadar beklemek istemiyorsanız 9to5google’ın galerisini inceleyerek daha kapsamlı bilgiye sahip olabilirsiniz…
Fiyatına gelecek olursak henüz Pixel Go hakkında fiyat bilgisi elimize gelen kaynaklarda bulunmuyor. Piyasaya sürülüş tarihi de tam olarak kesin değil. Türkiye’ye ise gelecek mi hala merak edilen konular arasında. Yurtdışında ise Google Play ve Best Buy mağazalarından alabileceksiniz.
Çarşamba günü New York’ta gerçekleşecek olan etkinlikte Pixel 4’ten daha fazla sızdırılmış olan Pixel Go hakkında daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca gerçekleşecek olan bu büyük lansmanda şirket ağırlıklı olarak Pixel 4’ün tanıtımını yapacak. Tabii ki bizler de sizler için orada olacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı