DonanımTeknoloji

PS4 ve Xbox One Satışları Dibi Gördü

Artık herkesin yeni nesil konsollara hazırlandığı şu dönemde, PlayStation 4 (PS4) ve Xbox One konsollarının satışı adeta dibi gördü. Herkesin merakla ve heyecanla beklediği yeni nesil konsollar PlayStation 5 (PS5) ve Xbox Series X konsollarının artık bu sene içerisinde görücüye çıkması bekleniyor.

Herkes kendini yeni nesile hazırlamış iken paylaşılan bu rapor, aslında eski konsolların artık miladını tamamen doldurduğunu gösteriyor. Ünlü analist ve araştırma şirketi NPD Group tarafından paylaşılan bazı raporlara göre geçen yılın Ocak ayına göre bu seneki Ocak ayı konsol satışları %35 oranında azalmış.

PS4 ve Xbox One artık zor satıyor

NPD Group tarafından yapılan araştırma tabii ki sadece konsollarla da alakalı değil. Zira şirket tarafından paylaşılan raporlarda oyuncuları etkileyen konsol donanım ve oyunların da verileri mevcut. Paylaşılan raporlara göre ekstra konsol donanım ve oyunlarının satışı da geçen seneye göre %26 oranında azalmış.

Yani eski nesil konsolları almayan oyuncular artık eski nesil için geliştirilen oyunları da pek tercih etmiyorlar. Lakin Nintendo Switch için aynı şey geçerli değil. Zira NPD Group’a göre Nintendo Switch, ilk zamanlar yakaladığı ivmeyi katlayarak satış başarısına devam ediyor. Bakalım PS5 ve Xbox Series X konsolları piyasaya çıktığında durum nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı