Donanım

Razer Yeni Blade Pro 17 4K 120Hz Oyuncu Bilgisayarını Tanıttı

Oyuncular için geliştirdiği yüksek performanslı ve pahalı ekipmanlarıyla yakından tanıdığımız Razer, Blade Pro 17 isimli yeni oyuncu dizüstü bilgisayar modelini duyurdu.

Yayınlanan basın bültenine göre 17 inç büyüklüğündeki bir ekrana sahip olan bilgisayarda 16 GB RAM, 8 çekirdekli işlemci ve RTX 2080 Super Max-Q ekran kartı yer alıyor. Ancak en önemli özelliği kuşkusuz ekranı. Alıcılar modeli 4K 120Hz veya Full HD 300Hz olmak üzere iki farklı seçenekle sipariş edebiliyorlar. Bu yönüyle model hem profesyonel oyunculara, hem de tasarımcılara hitap ediyor diyebiliriz. Oyun yayıncıları için de gayet iyi performans vereceği kesin.

Razer, bu muhteşem ekrana güç vermek için Intel ve NVIDIA’nın son ürünlerini kullanmış. 8 çekirdekli 10. Nesil Intel Core i7-10875H ve NVIDIA GeForce RTX™ 2080 SUPER gibi.

300Hz ekranıyla öne çıkıyor

Çevrimiçi müsabakalarda ter döken e-Spor oyuncularının çok işine yarayacak 300Hz ekran sayesinde her bir detayı görebilmek mümkün. Yenileme frekansı yüksek olan ekran gayet keskin ve net görüntüler sunuyor. Bunun dışında tam olarak 17.3 büyüklüğündeki Full HD ekran SRGB renk uzayının yüzde 100’ünü kapsıyor ve yüksek renk doğruluğu sunuyor.

Öte yandan Blade Pro 17 modelinin bir de 4K 120Hz dokunmatik ekranlı versiyonu mevcut. Bu model ise oyunculardan çok grafik tasarımcılara ve çizim yapanlara hitap ediyor. Adobe RGB renk paletinin yüzde 100’ünü kapsıyor ve ultra yüksek çözünürlüğüyle hareket halindeyken çizim yapabilmeyi mümkün kılıyor.

Fiyatı da duyuruldu

Henüz çiçeğ burnundaki Razer Blade Pro 17 modelinin başlangıç fiyatı 2599.99 dolar olarak duyuruldu. Bu ay sonu Razer.com üzerinden satışa çıkacak olan bilgisayar ABD ve Kanada’daki seçili perakende mağazalarından da temin edilebilecek. Ürünün Avrupa, Çin, Asya Pasifik ve Ortadoğu pazarına da en kısa sürede ulaşması hedefleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı