Donanım

Ryzen 4000 İşlemcili Yeni RedmiBook’ta 3 Farklı Performans Modu Olacak

26 Mayıs tarihinde Xiaomi’nin alt markası Redmi, yeni nesil Redmi 10X serisinin tanıtımını Çin’de gerçekleştirecek. Aynı konferansa marka Redmi Smart TV X serisini ve yeni RedmiBook dizüstü bilgisayar modelini de görücüye çıkaracak.

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da yayınlanan afişlere bakacak olursak yeni RedmiBook modeli, kısayol ile geçiş yapılabilecek 3 farklı performans moduna ev sahipliği yapacak.

Ryzen 4000’den güç alacak

Geçtiğimiz gün resmî Mi Notebook ve Lu Weibing Weibo hesapları yeni RedmiBook modelinin AMD Ryzen 4000 serisi işlemciden güç alacağını teyit etmişlerdi. Bugün geldiğimiz noktada ise marka resmen üç farklı performans moduna cihazda yer vereceklerini duyurdular. Bu özelliğin aynısı henüz yeni tanıtılan Honor MagicBook Pro 2020’de de karşımıza çıkmıştı.

Bahsi geçen performans modları arasında geçiş yapmak için Fn + K tuşlarına basmak yeterli olacak. Laptop ekranında “Tam Hız”, “Dengeli” ve “Sessiz” olmak üzere 3 farklı mod belirecek. Bu modların her biri sırasıyla oyun, ofis işleri ve normal günlük kullanım için tasarlanmış. Resmî açıklamaya bakacak olursak “Tam Hız” modu seçildiği zaman bilgisayarın performansı yüzde 34.5 oranında artacak.

Akıllı bileklikle bilgisayarın kilidini açabilmek mümkün

Weibo hesaplarında paylaşılan ipuçları bunlarla da sınırlı değil. Öğrendiğimiz kadarıyla RedmiBook modeli yeni nesil soğutma sistemine ve büyük boyutlu fana ev sahipliği yapacak. Mi Band akıllı fitness bilekleriyle uyumlu çalışacak olan bilgisayarın kilidini bu cihazlarla açabilmek de mümkün olacak. Bunun için RedmiBook kullanıcılarının Mi Band 3 veya Mi Band 4 sahibi olması gerekiyor.

Bundan önce paylaşılan fotoğraflarda da yeni RedmiBook’ta 16.1 inç büyüklüğünde ekran kullanılacağı bilgisi yer almıştı. Ekranın gövdeye oranı yüzde 90 olacak, çerçevenin kalınlığı ise yalnızca 3.26mm olacak. Bilgisayarın sRGB zengin renk ailesinin yüzde 100’ünü kapsayacağı da elimizdeki bilgiler arasında yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı