Donanım

Ryzen İşlemci Nedir?

2020 için yeni AMD Ryzen modelleri tasarlandı. Güçlü performans için X470 ve X570 AMD platformlarına dayanıyor. Sistemlerimiz kutudan kullanıma hazır, tamamen inşa edilmiş, test edilmiş ve sizi hızlı bir şekilde çalıştırmak için yapılandırılmıştır. Başka hiçbir ticaret bilgisayar şirketi, yapı kalitesi ve bilgisayar donanım uzmanlığı seviyemizle eşleşemez. Ryzen (telaffuz çavdar zen) sunucu, masaüstü, iş istasyonu, media center PC ve hepsi bir arada pazarlara yönelik bir AMD CPU’DUR. AMD’nin Ryzen temel modelleri, 16MB önbellek, sinirsel net tabanlı tahmin donanımı ve akıllı ön ayar ile 3,4 GHz’de sekiz çekirdek ve 20 iplik işleme özelliğine sahiptir. Kod adı Zen geliştirme, Ryzen Buldozer beri AMD için ilk büyük mimari değişimdir.

 AM4 ana kartlar destek DDR4 RAM, PCIe Gen3. Ryzen, düşük maliyetli, çıplak kemik kurulumları için bir çip üzerinde bir sistem olarak işlev görebilir. AM4, ek PCIe yuvaları, gelişmiş ses, SATA Express ve USB 3,1 gen2 10Gbs bağlantısı gibi diğer yonga seti özellikli özellikler sunar. Paylaşılan soket ayrıca, temel APU sistemlerinden, yükseltmeler için FX CPU’ların yanı sıra başlangıç giriş seviyesinde arayanlar için ayrı grafik kartlarına yükseltmeyi kolaylaştırır. Ayrıca ilgi çekici olan, talimatları tahmin etmek için makine öğreniminin iddialarıdır ve CPU’nun programları daha hızlı nasıl çalıştıracağını öğrenmesini sağlar.

3.4 GHz’de yükseltilmemiş lansman gösterilerinde AMD Ryzen, turbo özellikli Intel’in 6900K 3,2-3,7 Ghz’den biraz daha iyi yaptı. Bu istatistikler 1100 dolarlık bir Intel parçası ile performansa eşit. AMD’nin rekabet edebilirliğinin tarihsel bir dezavantajı Intel’in üretim süreci liderliği olmuştur. Daha küçük bir işlem kullanmak genellikle Intel’in işlemcilerine daha yüksek hızda çalışma olanağı vermiştir. 14 nm FİN FET: Ryzen lansmanı iki aynı işlemi kullanarak olacak ilk kez temsil eder.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı