Donanım

Sony: ‘’PlayStation 5 Ucuz Olmayacak.’’

Artık bu sene içerisinde duyurulmasına kesin gözüyle bakılan yeni nesil oyuncu konsolu PlayStation 5 için gün geçmiyor ki yeni haber veya sızıntı gelmesin. Zira artık artan bilgisayar ücretlerinden dolayı oyuncuların tercihleri olan konsollar, uygun fiyatlı olmalarından dolayı bir hayli tercih ediliyor.

Lakin gözüken o ki herkesin merakla beklediği PlayStation 5, artık konsol oyunculuğunu da bir tık zorlaştıracak gibi gözüküyor. Aslında bunu biz değil, bizzat Sony üstü kapalı şekilde diyor.

PlayStation 5 ne kadar olacak?

Hatırlarsanız daha önce sızdırılan bazı belgelere göre PlayStation 5’in üretimi, Sony’e 450 dolar civarında bir maliyet çıkarıyordu. Yani maliyeti 450 dolar olan bir cihazın üstüne vergiler ve kar oranı eklenince ortalama 599-699 dolar gibi bir şey çıkıyor. Lakin Sony, dün yaptığı mali rapor toplantısında bu iddiaların aslı olmadığını belirterek henüz PlayStation 5 fiyatı hakkında bir karar vermediklerini duyurdu.

Ama şirkete yakın kaynaklara göre konsolun fiyatı PlayStation 4 fiyatından fazla olacak. Yani PS4’ün fiyatını 399 dolar olarak düşünürsek, PS5’in fiyatı en az 599 dolar olabilir. Bakalım yeni nesil konsolun fiyatı ne olacak bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı