Donanım

Yeni Apple TV 4K’nın Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

Bugüne dek Apple ürünleriyle ilgili sızdırdığı bilgilerin çok kez doğru çıktığına şahit olduğumuz Jon Prosser isimli Twitter kullanıcısı, bu kez Apple TV 4K’ya dair çeşitli haberleri takipçileriyle paylaştı. Eğer nümerik sıralamaya göre gidersek bu ürüne Apple TV 6 da diyebiliriz aslında. Fakat asıl bomba bu değil.

Görünen o ki Apple, yeni çıkacak olan Apple TV 4K modelinde 2018 model iPad Pro’daki güçlü işlemciyi kullanacak. A12X Bionic isimli bu işlemcinin yanı sıra yeni modele ilişkin başka iyi haberler de var. 

İki farklı depolama seçeneğiyle geliyor

2020 model 13 inç MacBook Pro’nun çıkış tarihini doğru bilen Jon Prosser, bu kez Apple TV 4K’nın 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğiyle “her an” satışa sunulabileceğini haber verdi. Her ne kadar Prosser yeni modelin çıkış tarihine ilişkin kesin bir gün veremiyor olsa da, takipçilerini bundan haberdar edeceğinin sözünü vermiş.

2018 iPad Pro’nun işlemcisinden güç alacak olması yeni Apple TV 4K’yı performans anlamında bir önceki modelden ayrıştıracak.

Apple Arcade için A12X Bionic seçilmiş olabilir

Hatırlanacağı üzere bir önceki nesil Apple TV 4K’da A10X Fusion SoC kullanılıyordu. Bu işlemci pek de fena sayılmazdı aslında. Neticede 4K HDR içerik oynatabiliyordu ve kullanıcıların beklentilerini bir şekilde karşılıyordu.

Yeni çıkacak olan modelde çok daha güçlü A12X Bionic’e yer verilecek olmasının bir sebebi de Apple Arcade olarak değerlendiriliyor. Apple’ın oyun servisinin çok daha akıcı bir oyun deneyimi sunması ve yüksek çözünürlüklü grafikleri işleyebilmesi için daha güçlü işlemciye ihtiyaç duyulmuş olabilir.

Çocuk modu ve ekran süresi denetimi gibi yazılımsal tarafta yapılan bazı yeniliklerin de son kullanıcının karşısına çıkması beklentiler arasında yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı