Dünya

11 Eylül Şüphelisi FBI Tarafından Yanlışlıkla Açıklandı!

2001 yılında ABD’de New York’ta ikiz kulelere karşı gerçekleştirilen korkunç saldırının yankıları günümüzde hala devam ediyor. Terör saldırısının terör örgütü olan El Kaide tarafından üstlenildiği belirlendi. Bir uçakla yapılan saldırı sonrasında ülkenin en büyük ticaret merkezleri yerle bir edilmiş ve pek çok insan hayatını kaybetmişti. Günümüzde hala konu hakkında çalışmalar devam ediyor. Bu süreçte o dönem teröristlere yardım edilen Suudi bir yetkilinin şüpheli konumda olduğu belirtildi.

FBI tarafından henüz şüpheli konumda bulunan kişinin kimliği yanlışlıkla açıklandı.  11 Eylül saldırılarında ölen kişilerin aileleri tarafından açılan dosyalarda bir sunum yapılıyordu. Bu sunum sırasında Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliğinde görev yaptığı öğrenilen ve saldırı yıllarına denk gelen dönemlerde Mussaed Ahmed el Cerrah’ın isminin bu dosyadan silinmediği ve ortada büyük bir hatanın olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine dosya içerisinde gizli kalan bilgiler yeniden gündeme gelmiş oldu.

Bir Delil Olarak Kullanılabilir

Mahkemenin bu süreci kamuya açık şekilde yürütmesinin ardından yanlışlıkla dile getirilen yeni bilgilerin oldukça sakıncalı olabileceği ifade edildi. Bu durumda el Cerrah’ın bu dönemde tutuklu olmadığı ve nerede olduğunun da bilinmediği ifade edildi. Ancak saldırganlar için yardım ettiği ve Amerika’da iki kişi ile görüştürdüğü iddiaları gündeme gelmeye başladı.

Sürecin ardından FBI tarafından söz konusu olan belge geri çekildi ve sonrasında yanlışlıkla dava dosyasına konulduğunun ifade dildiği öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı