Dünya

4 Mayıs Dünya Star Wars Günü Neden Kutlanır? Önemi Nedir?

Star Wars tüm dünyada pek çok kişi tarafından izlenmeye devam eden bir yapım olmakla birlikte yeni jenerasyonların gelmesine rağmen hala en fazla izlenenler arasında yer alıyor. 1977 yılından bu yana Atar Wars bir küt film haline gelerek nesilden nesile ulaşmaya devam ediyor. Zaman zaman yeni versiyonları çekilmesine rağmen ilk filmin yerini tutmuyor.

Her yıl hayranları tarafından geçmişten günümüze gelen bir gelenek olarak 4 Mayıs tarihi gayri resmi olarak Star Wars günü olarak kutlanıyor. Özellikle son yıllarda film yeniden popüler hale gelmeye başladı. Bazı oyun şirketleri de bu özel günü fırsat bilerek Star Wars oyunlarında indirim yaparak günün anlam ve önemine katkı sağlamaya devam ediyorlar.

Star Wars Hakkında Bilinmeyenler

Yıldız Savaşları olarak bilinen film George Lucas tarafından yapıldıktan sonra ilgi görmesinin ardından çizgi roman, bilgisayar ve konsol oyunları ile hayranlarıyla buluşmaya devam ediyor. Film serisinin ilki 25 Mayıs 1977 yılında yayınlanmış. Popüler kültür tarafından sevilen filmin daha sonraki dönemlerde de çeşitli serileri çıkmıştır. İlk filmden sonra üçer yıl aradan sonra iki seri daha çıkmış ve oldukça sevilen bir yapım serisi olarak anılmaya başlandı.

Orijinal serinin ardından tam 16 yıl sonra yeni filmlerde yayınlanmış ve serinin 9 filmi yıllar sonra tamamlanmıştı. Şimdiye kadar pek çok çizgi film, çizgi roman ve  oyuna konu olan Star Wars hayranlarının ciddi bir kitle oluşturduğu biliniyor. Hayranlar tarafından her yıl 4 Mayıs tarihinde ünlü yapım anımsanarak özel gün olarak kutlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı