Dünya

AB Koronavirüs Aşısı İçin Bağış Konferansı Düzenleyeceğini Açıkladı!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almışken etkileri çeşitli şekillerde hissedilmeye başlandı. Avrupa ülkelerinin yaşamış oldukları kayıplar pek çok ülke tarafından büyük bir endişeyle izlendi. Bu süreç içerisinde salgının kontrol alınması adına çeşitli önlemler alındı. Zaman zaman başarılı olunduğu düşünülse de henüz salgının ortadan kaldırılması için kesin bir çalışma yapılmış değil.

Salgının tamamen kontrol alınması için yeni bir tedavi yönteminin ya da aşının bulunması gerektiği ifade ediliyor. Bilim insanları gece gündüz aşı çalışmaları üzerine yoğunlaşmış durumdalar. Ancak henüz bir sonuç elde edilemedi.

Avrupa Birliği Aşı Çalışmalarını Hızlandırmak İçin Harekete Geçti

Avrupa Birliği tarafından 4 Mayıs tarihinde bir konferans düzenlenmesi bekleniyor. Salgın nedeniyle internet üzerinden düzenlenecek olan bu konferansın aşı çalışmalarını hızlandırması için yapılması bekleniyor. Salgını durduracak olan aşının bulunma aşamasında ortaya çıkan maddi kaynak ihtiyacının bu konferans sayesinde ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula tarafından süreç içerisinde hükümetlere ve çeşitli kurumlara da çağrılar yapıldı. Bu çağrı ile birlikte devlet ve kurumlarının mücadele sürecinde kendilerini yalnız bırakmamaları bekleniyor.

Aşının daha hızlı olarak bulunması için yapılan değerlendirmelere göre 8 milyar euroya ihtiyaç duyuluyor. Krize daha hızlı cevap veremedikleri ve yeterince yardımcı olamadıkları için kendilerini suçlu hisseden Avrupa Komisyonu bu süreçte İtalyan halkından ve devletinden özür dilediğini belirtti. Konferans sonucunda bağışçılar sayesinde ne kadar ücret toplanacağı merak konusu oldu.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı