Dünya

ABD Koronavirüs Ölümlerinde Korkunç Tabloyu Açıkladı!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan salgını bir süre boyunca pek çok ülke ciddiye almamıştı. Yeterli önlemlerin alınmaması ve durumun ciddiye alınmaması gibi sebeplerden dolayı sıçrayan ve kontrolden çıkan virüs 100 binden fazla kişinin ölümüne neden oldu. Ölüm sayılarının da her geçen gün arttığı ifade ediliyor.

Salgını kontrol altına almak için çalışmalar devam ederken her geçen gün kötü haberler gelmeye devam ediyor. İtalya’da sağlık sisteminin çökmesi, vakaların artması gibi nedenlerden dolayı pek çok kişinin ölüme terk edildiği ve tedavi altına alınamadan öldükleri açıklanmıştı. Rekoru elinde bulunduran İtalya’dan sonra ABD’den kötü haber geldi. Yapılan açıklamalar sonrasında ölü sayısında ABD’nin İtalya’yı geçtiği açıklandı.

ABD En Çok Ölümün Açıklandığı Ülke Oldu

ABD ölüm

Geçtiğimiz haftalarda salgın İtalya’da düşüşe geçmişti. Hala ölümlerin yaşandığı ifade edilirken yaşanan düşüş olumlu bir gelişme olarak ifade edildi. Salgın ülkede hala kontrole alınmış değil. Sokağa çıkma yasağı ve diğer katı önlemler devam ediyor. Düşüş haberinin ardından İspanya’da sıçrama yaşayan koronavirüs salgını ülkede ölüm sayılarının artmasına neden oldu. ABD’de bugün açıklanan tablo ise dünyada en çok ölümün yaşandığı ülke olmasına sebep oldu. 20 bine yakın kişinin virüs salgınında hayatını kaybettiği belirlendi.

Açıklanan yeni rakamlarla birlikte rekoru elinde bulunduran İtalya’yı geçerek ilk sıraya yerleştiği belirlendi. Ülkede salgından ölebilecek kişi sayısının 200 bine yaklaşması bekleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı