Dünya

ABD Uçak Gemisinde Koronavirüs Dehşeti!

Koronavirüs dehşeti kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı. Her geçen gün ölüm oranlarının artması ve yeni vakaların açıklanması salgının nasıl kontrolden çıktığını bir kez daha gözler önüne seriyor. ABD’ye ait olduğu bilinen USS Theodore Roosevelt uçak gemisi içerisinde yaşanan olay pek çok kişiyi endişeye sevk etti.

Uçak gemisi içerisinde bulunan bir denizcinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Gemideki mürettabata yapılan testler sonucunda 600 personelin koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. Bu durum gemide bulunan herkesin endişe yaşamasına neden oldu.

600 Kişinin Testi Pozitif Çıktı

Donanma tarafından yaşanan ölümün ardından bir açıklama yapıldı. 30 Mart tarihinde bir denizcinin durumunun kötüleşmesi üzerine hastaneye kaldırıldığı ve yoğun bakıma alındığı belirtildi. Aradan geçen 10 günün ardından tedaviye yanıt vermeyerek hayatını kaybettiği belirlendi.

Zaman kaybetmeden gemideki diğer kişilere de koronavirüs testleri yapıldı. Yapılan testlerin sonucu oldukça korkutucu oldu. 600 kişinin salgından etkilenerek virüse yakalandığı belirlendi. Uçak gemisi içerisinde sürekli temasın bulunduğu ve pek çok kişinin hareket halinde olduğu düşünüldüğü zaman virüsün bu kadar kişiye bulaşmış olması şaşırtıcı bir durum olarak değerlendirilmiyor.

Daha önceki dönemlerde geminin kaptanı, Pentagona bir yazı yazmıştı. Yazdığı mektupta gemi içerisinde virüs salgının hakim olduğu ve daha fazla kişinin etkilenmeden bir an önce geminin tahliye edilmesi gerektiği belirtilmişti. Bu mektubun basına sızması ve çok konuşulması üzerine görevden alındığı açıklanmıştı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı