Dünya

ABD’de Drone İle Uzaktan Ateş Ölçümü Yapılacak!

Koronavirüs salgını pek çok ülkeyi olumsuz etkiledi. Bu kadar olumsuzluk içerisinde ABD’nin durumu en kötü ülke olarak belirlenmesi ülkede alınan önlemleri de çeşitlendiriyor. Yıl sonuna kadar ülkede salgından 200 bin kişinin ölebileceği tahmin ediliyor. Bu rakamlar son derece korkutucu olarak ifade edilirken sosyal mesafeyi sağlamak için yeni yöntemler üzerinde çalışmalar yapılıyor.

ABD’de koronavirüs salgını nedeniyle şimdiye kadar 45 binden fazla insanın hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Yapılan değerlendirmelerde ise 800 binden fazla insan salgın sonrasında enfekte oldu. Durumu en başında ciddiye almayan ABD şimdi çeşitli önlemler almak için çalışmalarını sürdürüyor.

ABD Ateş Ölçmek İçin Droneleri Kullanacak

ABD’nin Connecticut eyaletinde alınan bir karar sonrasında  Kanada’dan özel bir drone satın alındığı açıklandı. Alınan bu cihaz yardımı ile sokakta gezen insanların ateşleri uzaktan kontrol edilebilecek. Kanada’da bulunan bir teknoloji şirketi ile anlaşan şehir polislerinin şehirde drone uçurmaya başlayacağı açıklandı.

Drone yardımı ile 57 metre uzaktan insanların ateşlerini ölçmek mümkün olacak. Sistem insanların kalp ritmini, nefes hızını da algılayabileceği için kapsamlı bir ölçüm yapılabilecek. Kamuya açık alanlarda gezen ve bu noktada hasta olan kişilerin daha fazla tehlike oluşturmadan tespit edilmesi planlanıyor. İnsanların tespit edilen sağlık bilgileri ise üçüncü kişilerle paylaşılmayacak. Sadece kamusal alanda bulunan insanların verileri kontrol altına alınabilecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı