Dünya

ABD’de İşler Yolundan Çıktı! Apple Mağazaları Yağmalanıyor!

ABD’de yaşanan ırkçılık tartışmalarının ardı arkası kesilmiyor. Irkçılık tartışmalarının giderek büyümesi ve tüm ülkeyi etkisi altına alan bir protesto haline gelmesinin ardından pek çok olumsuz sahnenin de ortaya çıktığı belirlendi. Oldukça kızgın olduğu belirlenen protestocuların bu süreç içerisinde ABD’de bulunan pek çok mağazayı da yağmalamaya çalıştıkları belirlendi.

Apple Mağazalarına Yağmalama Şoku!

ABD’de protestocular tarafından Dior gibi lüks mağazalar olduğu kadar teknoloji devi Apple’ın mağazalarının da yağmalama şoku ile karşı karşıya kaldıkları belirlendi. Bu süreç içerisinde protestoların şeklinin her geçen gün biraz daha değiştiği ve bu sürecin içinden çıkılmaz, riskli bir süreç haline geldiği belirtildi.

Silahsız bir adam olan George Floyd’un bir polis memuru tarafından vahşi bir şekilde öldürülmesinin ardından birçok bölgede protestolar başladı. Bu süreçte Donald Trump’un sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımların ise bu süreci iyice kızdırdığı ve işin boyutunun hızlı bir şekilde değişmesine yol açtığı belirlendi. Halkın son derece öfkeli olması nedeniyle olayların kısa bir süre içerisinde sona ermesinin de pek mümkün olmadığı görülüyor.

Ülkenin pek çok noktasında sokaklara dökülen protestocular bu süreçte çeşitli mağazaları talan etmeye başladılar. Mağazalardaki ürünleri alan, mağazalara zarar veren protestocuları güvenlik güçleri durdurmaya çalışsa bile bu durumun pek mümkün olmadığı görülüyor. Yapılan incelemeler ve görüntüler sonrasında ise Apple mağazalarına ellerinde beyzbol sopaları ile saldırdıkları ve tüm ürünleri aldıkları belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı