Dünya

ABD’de Korkutan Silahlı Koronavirüs Saldırısı!

ABD’de koronavirüs salgını hız kesmeden devam ediyor. Rekor ölüm seviyesinin yaşanması, ülkede salgının kontrol altına alınamadığını bir kez daha gözler önüne serdi. ABD’nin Michigan eyaletinde sokağa çıkmanın kısıtlanması çeşitli tartışmalara neden oldu. Bir grup kişinin toplanarak kendilerine ‘Lüzumsuz Karantinaya Karşı Michigan Halkı’ ismini verdikleri belirlendi. Bu süreçte karantina sürecini protesto etmek için harekete geçtiler.

Salgın nedeniyle pek çok eyalette karantina çalışmasının uygulanması planlandı. Kısıtlamaların ve karantina sürecinin salgının kontrolden çıkması nedeniyle 30 Nisan tarihine kadar uzatılmasına karar verildi. Bu kararın ardından Trump karşıtı olan kişilerden tepki geldi. Cumhuriyetçi bir grup eyalet genelinde örgütlenerek sokağa döküldü.

Silahlı Gruplar Sokağa Çıktılar!

ABD protesto

Bu durumu fırsat bilen bazı silahlı grupların da sokaklara döküldükleri ortaya çıktı. Süreç içerisinde araçlarına binerek uzun bir konvoy oluşturdukları belirlendi. Trafiğe çıkan araçlar nedeniyle caddelerde ciddi bir yoğunluğun yaşandığı belirlendi.

Eyalette kalabalığa neden olan grubun ellerinde silahların olması ise büyük şaşkınlığa neden oldu. Karantina uygulamasının Michigan Valisi Gretchen Whitmer tarafından alındığı ve açıklandığı öğrenildi. Uygulamanın getirilmesinin doğru olmadığını savunan silahlı grup ise Valilik binası önünde protestolarını dile getirdiler. Karantina nedeniyle ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği iddia edildi. Bu sıkıntıların ise koronavirüs salgınından daha tehlikeli olduğu ve insanların yokluktan ölebileceği belirtildi. Göstericilerin çeşitli pankartlar açtıkları öğrenildi. Bu pankartlarda ‘Karantinayı açın ve şehri yeniden açın’ yazması da dikkatlerden kaçmadı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı