Dünya

ABD’deki Apple Store’lar Haftaya Geri Açılacak

Apple önümüzdeki hafta itibariyle ABD genelindeki Apple Store’ları açacağını resmen doğruladı. Fakat Koronavirüs salgını nedeniyle kapanan mağazalar açıldıktan sonra da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Hatırlanacağı üzere teknoloji devi ABD’deki tüm Apple Store’ları Mart ayının ortalarında kapatma kararı almıştı. Yüksek derecede bulaşıcı olan Koronavirüse karşı alınan bu önlemin ardından Apple daha çok internet üzerinden satış yapmaya odaklanmıştı. Üstelik mağazaların ne kadar bir süre daha kapalı olacağına dair herhangi bir tarih belirtilmemiş, Apple ürünlerini teknik servise götürmek zorunda olanlar belirsizliğe mahkum edilmişti.

Rekor kâr açıklamıştı

Aradan geçen süre zarfında Apple, yılbaşından 28 Mart tarihine kadar olan finansal çeyrek yıl döneminde tüm zamanların kâr rekorunu kırdı. Bir önceki senenin aynı dönemine kıyasla kârını yüzde 1 oranında arttıran şirket 58.3 milyar dolar gelir açıklamıştı. Kâr hanesinde yer alan “Hizmetler” başlığının da yeni bir rekor kırarak gelir hanesine 13.3 milyar dolar yazdığı görülmüştü.

Fakat tüm bu olumlu tabloya rağmen müşteri ve yatırımcıların aklında fizikî mağazaların ne zaman açılacağı sorusu yer ediyordu. Aslına bakılırsa Apple bunu ABD haricindeki ülkelerde yapmaya başlamıştı. Avustralya, Almanya ve Güney Kore’deki belli şehirlerde yer alan mağazalar tekrar geri açılmıştı. Bugün geldiğimiz noktada şirket, ABD’deki Apple Store’ların da açılmaya başlanacağını duyurmuş bulunuyor.

Mağazalar açıldıktan sonra gerekli önlemler alınacak

CNBC’ye demeç veren Apple sözcüsü “Önümüzdeki hafta Idaho, Güney Carolina, Alabama ve Alaska’daki Apple Store’ları açmaya başlayacağımızı açıklamaktan heyecan duyuyorum” dedi ve ekledi: Ekibimiz sürekli olarak yerel sağlık kurumlarıyla ve yöneticilerle irtibat halinde. Mağazalarımızı tamamen güvenli bir şekilde açmak istiyoruz. 

Tabii mağazalara aynı anda belli sayıda müşterinin kabul edilmesi, sosyal mesafe kurallarına uyulması, dezenfektan ve maske kullanımının zorunlu tutulması gibi bazı önlemler de alınacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı