Dünya

ABD’yi Lağım Fareleri Basabilir!

Tüm dünya gibi ABD’de corona virüsü ile savaşmaya devam ediyor. ABD’de corona virüsüne yakalananların sayısı 603 bin 496 olarak bildirildi. Toplam ölüm sayısı ise 25 bin 195 olarak kayıtlara geçti. Corona virüsü ABD de oldukça hızlı yayılmaktadır. Virüsün yayılma hızını engellemek için ABD’nin önemli yerleşim yerlerinden olan New York ve Los Angeles gibi büyük şehirlerde önemli virüs önlemleri alınmıştır.

ABD virüs salgınından korunmaya çalışırken başka bir tehlike ile karşı karşıya kalma ihtimali var. Corona salgını yüzünden ülkede seferberlik ilan edildiği zamanda oluşabilecek istila tehlikesi vatandaşları endişendirdi. Amerikan televizyonu olan NBC kanalına konuşan bir uzmanın dedikleri sosyal medyada en çok konuşulanların arasına girdi. Vatandaşlar bu istilanın ne olacağını araştırmaya başladı.

Corona virüsü mücadelesi sırasında restoran, kafe gibi dükkanların karantina döneminde açık olmadığının dikkat çeken uzman vatandaşların bu istilaya karşı önlem alması gerektiğini de açıkladı.

İşte ABD’nin bekleyen o istila !

Kemirgen Hayvanlar Uzmanı olan Bobby Corrigan ABD’nin büyük kentleri olan Los Angles ve New York ilk sıralarda olmak üzere lağım farelerinin istilası altında kalacağını belirtti ve vatandaşları uyardı.

Corona virüsü mücadelesinde insanların sokaklara çıkmamaya özen gösterdiği için restoran, kafe gibi işletmeler de kapalı oluyor. Bu işletmelerin atıkları da durmuş durumda. Bu işletmelerin atıkları ile beslenen hayvanlardan birisi de lağım fareleriydi.

Corona virüsü yüzünden onlar da aç kaldı. Şehirlerin derinliklerinde yaşayan bir çok hayvan gibi lağım fareleri de yiyecek bulma yarışına girdi.

Bobby Corrigan karantina dönemine çöplerin yok olması ile birlikte lağım fareleri yiyecek bulamaz hale geldi ve güçlü olan farelerin zayıf ve küçük fareleri yemeye başladığını belirtti.

İnsanlar yemek bulmak için nasıl bir savaş için giriyor ise bu durumun fareler arasında da olduğunu ekledi. İlerleyen zamanlarda yiyecek bulmakta iyice zorlanan lağım fareleri şehirlere çıkmaya başlayıp yiyecek arayacaklardır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı